| babygyrl a întrebat:

Am din nou o problema cu parintii.Trebuia sa merg la dans si nu m-au lasat. Tata nu m-a lasat. Zice ca ieri am venit cu nu stiu ce masina acasa. Pot sa jur ca nu e asa.Am venit cu 2 fete si l-am vazut pe tata.Sau iar ca acum vreo 2 saptamani era iar cu nu stiu cine.Si nu e adevarat.Am venit acum o luna de doua ori cu un baiat, ma ineleg fff bine cu el si imi place de el.Si acum doua zile tot cu el am venit dar nu chiar pana acasa, sa nu banuiasca ceva a mei. Le-am spus ca pot sa jur ca nu asa e cum spun ei. Ce sa fac sa ma inteleaga? Am incercat sa vb cu tata si nu era acasa si mi-a inchis telu in nas.Nu mai pot, imi vine sa plang. Ce sa fac?(am 15 ani peste 4 luni, iar baiatul acela are 22 dar nu se vede si ma inteleg cu el, imi intelege varsta )Ce sa fac? Chiar nu mai pot.Cum sa le castig din nou increderea? Cat mai multe raspunsuri...nu vreau sa vad ca vb cu ei...am incercat, le-am spus frumos

4 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Se intampla de foarte multe ori astfel de neintelegeri cu parintii. Nu esti nici prima, nici ultima. Bine ar fi sa ai o discutie cu tatal tau cand ajunge acasa. Stati amandoi pe canapea, in sufragerie sau unde vrei tu si ii spui ca vrei sa discuti cu el serios. Spune-i ca desi tu ai crescut [ nu tare mult ], el nu trebuie sa isi piarda increderea in tine. Spune-i ca daca ceva se intampla, el va afla primul. Ca il intelegi ca isi face griji, insa sa nu isi faca aiurea pentru ca te deranjeaza pe tine. Daca nu au incredere in tine, esti dispusa sa te verifice ca sa se convinga. II asculti si vii la ore fize acasa happy Pentru a va intelege este nevoie de cateva sacrificii din partea fiecaruia. Cu multa rabdare, sunt sigura ca se poate ajunge la ceva bun.

| lavyBandB a răspuns:

Mda...stiu prin ce treci.Trebuie sa stii ca pentru tati e foarte greu sa-si vada fiica maturizandu-se si de aceea ei incearca sa o "protejeze" de acest nivel, nu vor sa permita ca altcineva sa se atinga de fetita lor(mai ales baieti). Incearca sa vorbesti cu mama ta.Increderea ei trebuie sa o castigi prima data abia dupa aceea a tatalui pentru ca va fi mai usor daca o ai pe mama ta alaturi. Oricum la varsta ta sa te vada parintii cu un baiat, de fapt, barbat la 22 ani e un soc, le trec tot felul de lucruri prin minte.

| dany_3081 a răspuns:

Sall eu am 13 ani si sunt baiat dar el e prea mare 22 de ani dar nu cont u ar trebui sa fii cu unu de 16 poate te vor intelege lasa discoteca o vreme si asculta de iei cat poti u de mult si o sa iti recapeti increderea eu iti urez mult noroc si sper sa le recapeti increderea successsss!cryinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as spune mai degraba sa nu te mai vezi cu acel baiat si sa stai mai mult timp cu ei ai sa vezi ca o sa mearga succes