| anonim_4396 a întrebat:

Am eu o intrebare ciudata: daca vorbesc mult cu "rh" voi fi raraita pana la urma?

3 răspunsuri:
| madalinaaa89 a răspuns:

Nu credlaughing) insa, din instinct, vei continua sa vorbesti cu acel ''rh''(asta daca mai continui mult cu acest ''rh'')
Daca faci asta doar ca sa poti vorbi ca raraitii sa stii ca nu vei reusitongue se vede diferenta dintre un rarait autentic si unul prefacut de la o postatongue

acum vreo 2 ani mie imi placea rasul unei fete si asa ca am incercat sa-i imit rasul.Si am inceput sa rad precum ea(vreo 2 saptamana) dupa care mi-am dat seama:ma dar dc sa rad ca ea cand pot sa rad ca mine?laughing partea proasta e ca deja ma molipsisem cu acel ras si nu-mi mai aduceam aminte rasul meurolling on the floor... iar in prezent am tot rasul ei:d (evident, nu e identic, pentru ca asa cum am spus, chestiile astea nu se pot imita perfect)

| Yoanna_4969 a răspuns:

Daca poti sa il spui pe "R" corect, inseamna ca nu o sa fii raraita.winking

| PiixieLove a răspuns:

Se poate! daca spui de mica "rh" da. dar daca nu se poate