| DarknessKirin a întrebat:

Am facut un film in scoala si doamna m-a prins!
Doamna directoare m-a trimis la ea in birou cu aparatul photo, si l-am lasat acolo, si a zis ca miercuri sa vina mama la scoala!
Ce se va intampla?
Nu ma refer la pedeapsa mamei, ci la pedeapsa din partea scolii!
HELP

2 răspunsuri:
| Chris a răspuns:

Depinde de regulile scolii. Poti primi mustrare orala in fata clasei, mustrare scrisa sau, in cel mai rau caz, preaviz de exmatriculare.
Dar sa fii linistit, nu cred ca e cazul. Probabil o sa te alegi cu o predica atat de la parinti, cat si de la conducerea scolii.

| cornel13 a răspuns:

Asa s-a intamplat si la o colega de-a mea azi ia luat diriga aparatul si i-a zis sa vina cu mama la scoala ca sa il dea...in concluzie decat o mustrarea este de obicei dar depine si de regulile scolii.