| georgiana_8503 a întrebat:

Am fost cu un baiat 3 luni si o saptamana si noi mereu am avut discutii pe tema sexului ca nu vreau sa fac momentansi acum am ajuns in momentul cand mi-a cerut asta si mi-a zis ca o relatie fara asta se duce dracu.eu il iubesc foarte mult dar el face presiuni asupra mea si eu asa nu vrea. m-am despartit de el. dar el tot insista sa ne impacam dar sa facem sex. spune ca prefera sa ma piarda decat sa ma aibe pe jumatate.am luat decizia corecta?

6 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Felicitari! chiar ai luat decizia corect si ma bucur foarte tare ca ai reusit sa vezi dincolo de "textele" lui. un tip care face presiuni asupra ta nu merita nimic din partea ta. baietii de genul asta vor doar sex si atata. cel mai probabil, dupa ce s-ar fi culcat cu tine, te-ar fi parasit si si-ar fi gasit pe alta. bine ai facut ca ai terminat-o cu el pentru ca nu te respecta. si, daca tipul nu te respecta, respecta-te tu pe tine. Gandeste-te ca tu esti cea mai importanta si corpul tau este cel mai important. tu decizi ce vrei sa faci cu el, dar fara sa fii cumva presata de vreun tip. inca o data, felicitari!

| katy a răspuns:

Exact.daca te iubea nu trebuia sa te preseze, din contra trebuia sa aiba rabdare cu tine si atunci cand te simteai tu pregatita pentru asa face, sa fi facut pasul.nu cand vrea el, foarte bine gandit

| Marynna a răspuns:

DA! Categoric! Se pare ca acest baiat vrea numai un singur lucru de la tine, SEX.Scuze ca sunt mai dura,dar asta e adevarul! Tu i-ai explicat ca nu te simti pregatita,si,daca te-ar fi iubit, te-ar fi inteles. Vrea sa va impacati dar daca faceti sex? Tot el pune conditii? Spune-i ca si tu preferi sa il pierzi decat sa se culce cu tine.Ce face el se numeste santaj emotional, te conditioneaza.

Sa nu cedezi presiunilor! Bafta

funda?

| spaikizz a răspuns:

Ai ales cea mai buna varianta! Bravo! Ma bucur ca ai putut deschide ochi. Sa nu te mai intorci la el niciodata. O relatie bazata doar pe sex e clar doar de forma. Esti o fata isteata si sper ca asa vei fi mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io-s baiat si-ti zic ala e un nenorocit, ar trebui sa se duca dracu' cu tot cu manipularea lui de doi lei "daca nu faci sex cu mine, te las" patetic tipu.

| georgiana_8503 explică:

Sper sa primesc si raspunsuri din partea baietilor.