| adela17 a întrebat:

Am fost cu un tip 6 luni...inainte sa fie cu mine o iubea pe cea mai buna prietena a mea dar ea la refuzat... dupa un timp mi-a propus sa fiu cu el spunandu-mi ca a iutato ca ma iubeste... aveam o relatie la distanta... dar am inceput sal iubesc enorm de mult a fost foarte frumos... dupa 6 luni mi-a spus ca nu vrea sa mai continuam si atat, nimic mai mult...eram distrusa...ma durea enorm de mult era in luna iulie anul asta... dupa o saptamana sau 2 cel mult am aflat ca e cu prietena mea pe care o iubea el candva...acum in clasa a9a am nimerit amandoua in acelasi liceu si aceeasi clasa...acum ea se comporta ca si cum nu s-ar intampla nimic (ea stia ca il iubesc)...acum nu stiu cum sa ma comport, mai pot avea incredere in ea?

Răspuns Câştigător
| marsy a răspuns:

Dea. nu mai vb cu prietena ta. asta se poate numi prietena? Cum. nu inteleg. ati stat impreuna 6 luniiii. e ceva timp. si nu s-a atashat de tune. Cum putea sa se intoarka la fosta? Oribil. Macar de-ti expica. Uita-i pe amindoi. ca te-au facut sa suferi enorm. sh tu nu meriti...

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, ea nu e prietena adevarata, sa nu mai vb cu ea ca nu merita, iar el nu te merita de asemenea, pentru ca el din pacate a fost cu tine, ca sa o faca geloasa pe pr ta sau sa incerce sa o uite, dar nu a reusit, dar tu nu esti bataia lui de joc, nu o baga in seama nici pe ea dar nici pe el, bafta.

| daii a răspuns:

Nu se poate numi prietena.ai spus ca nu simtea nimic pentru el. dar acum de ce e cu el?! ca sa iti strice tie relatia...ca sa te "loveasca" pe tine.
Nu e bine sa ai incredere in oameni! nu exista prieteni adevarati!
Ignora-i pe amandoi.si pe ea si pe el.nu le arata ca te doare.
Hai, capul sus si privirea inainte! Arata-le ca nu te-au "doborat", demonstreaza-le ca esti mai puternica decat amandoi la un locwinking. Fii fata smechera si isteata!

by daiiwinking

| anaid a răspuns:

Relatia asta nu trebuia sa aiba loc niciodata...atata timp cat stiai ca o place pe prietena ta... putea sa fie cu oricare alta fata dar te-a ales pe tine...prietena fetei pe care el o placea...asta pare o coincidenta? eu nu prea cred...asta a fost o partida de pescuit... cei drept care a durat destul de mult... iar tu... tu ai fost momealawinking

| r8driver a răspuns:

Ati dau nr. meu ca sa nu mai suferi asa tare.Pa.

| Aries90 a răspuns:

Daca prietena ta l-a ignorat si refuzat la inceput, acum de ce l-a acceptat? Ori in timp ce el era cu tine i s`a pus pata pe el, ori a facut`o intentsionat pentru a`tsi face tie rau. Vinovatsi sunt ambii. El pentru ca te-a mintsit, desi inca tsinea la prietena ta si apoi te-a parasit fara explicatsie. Iar cea pe care o numesti prietena nu merita acest apelativ din moment ce e cu el stiind de sentimentele tale. Sfatul meu este sa nu mai vorbesti cu ea. Va puteti saluta si atat, daca suntetsi in aceeasi clasa. Dar cu sigurantsa iti vei putea face alte prietene mai bune in noul colectiv.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu realizezi că ai primit o lecție de viață? Nu trebuie să ai încredere în oameni!
Sunt oameni cu două fețe, fugi de ei, sunt periculoși.
Timpul îți va vindeca rana din suflet, ignoră-i și soarele va străluci în toată splendoarea lui pe strada ta.
Ai mare grijă și vigilență când îți mai faci prieten sau/și prietenă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai poti avea incredere in ea, dar nici in el, poate intr-o zi va veni la tine cu aceeasi placa, sa nu mai faci prostia sa il crezi.Si inca ceva, niciodata sa nu mai accepti o relatie cu un tip care a plans pe umarul tau candva, nu e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce fel de rel a vrut el sa aveti voi. da esentialu e ca a vrut sa o atace pe aia.sa se oftice. tu daca gandeai nu acceptai.Stiu ca ti se rupe sufletul .cand te gandesti k numa tu ai de suferit.