| anonim_4396 a întrebat:

Am fumat azi pentru prima data din tigara electronica (nu sunt fumator doar am luat sa vad cum e nu fumez tigari deloc doar un fum la o luna si nici atat) si respir greu, simt ca nu ajunge aerul in plamani. Trebuie sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| Electronica_Tigara_1988 a răspuns:

Respiratie grea nu ar trebui sa aiba legatura cu tigara electronica... Poate ai folosit un e-lichid high si de aceea, insa nu am auzit pe niciun nefumator sa simta astfel de simptome.

4 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Nu e de la tigari ia un tub mic pentru asmatici de la farmacie cu vreo 10 lei, inhaleaza, si poate te simti bine, nu iti face niciun rau, dar oricum in viitorul apropiat trebuie sa iti faci un test la aerul expirat. daca mei prima data la medicu de familie e gratis. probabil ai asm

| William a răspuns:

Respiri greu? Nu ai destul aer? Stai linistit, nu ai niciun motiv de ingrijorare. Eram sarcastic, e o problema destul de serioasa dar o sa treaca. Iti recomand sa nu mai fumezi niciun fel de tigari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ai astm sau altceva. Si eu am aceeasi problema si am fumat 2 fumuri toata viata mea deci nu e de la asta.

| GeorgianaRalucaa a răspuns:

Nu cred, avand in vedere faptul ca nu fumezi. Tigara electronica nu este ca cea normala, deci nu face rau.