| Inkubus a întrebat:

Am idealuri mari in viata. Sunt fata, 16 ani, profil uman si ma gandesc uneori la realitate: in viitor voi ajunge probabil un avocat si o sa raman in acest oras pentru tot restul vietii ( Bacau). Nu cred ca am vreun talent anume, ma pricep la actorie, dar nu prefer sa ma inscriu intr-un club pentru ca nu cred ca ajung departe cu asta peste noapte. Imi place sa visez ca ajung in Asia, Japonia, Korea, America si ca voi fi model ( nu arat chiar rau) intr-un videoclip al unei persoane celebre si ca ma voi distra si ca toti prietenii mei actuali vor fi uimiti ca am reusit sa ajung asa de departe.
Eu una vreau sa invat engleza la perfectie si atunci cand voi ajunge in ultimul an de liceu sa imi iau un job pentru a reusi sa ajung in capitala la universitate. De acolo ce as putea face pentru a-mi indeplini o parte din visuri? Sunt sperante pentru aceste idealuri ale mele?
Probabil aceste intrebari sunt stupide... Dau fundita oricum :3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca sunt sperante! Daca intr-adevar vrei si iti dai toata silinta sunt mari sanse de reusita.Nu te descuraja.Nimic nu e imposibil si daca unii oameni au reusit, tu de ce sa nu o faci? Daca nu o sa poti deveni ceea ce-ti doresti, gandeste-te ca Dumnezeu are alt plan pentru tine si nu fi dezamagita.
Ca sa spun drept, am 11 ani si nu pot sa te ajut si sa iti spun ce ai putea face dupa liceu ca sa iti indeplinesti visele dar sper macar ca te-am incurajat happy