| KyFoPa a întrebat:

Am impresia ca prietenul meu inca tine la fosta..si nu stiu ce sa fac..adica mereu imi vorbeste despre ea..si ma simt nasol.
Vreau raspunsuri serioase..plus ca nu vr sa ma despart de el

Răspuns Câştigător
| dey33 a răspuns:

Fa l sa o uite gen iesi mai mult cu el faceti mai multe activitati impreuna sau daca nu merge spune i ca daca nu e pregatit sa o uite sa faceti o pauza

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca prietenul tau e doar prietenul tau si te vede doar ca pe o confidenta. Discuta cu el si spune-i ce te deranjeaza.

| AndCat26 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti deschis cu el. Si sa-i pui o intrebare simpla "De ce a ales sa stea cu tine, daca ii e gandul la fosta?". Spune.i ca te simti prost atunci cand o aduce in discutie, si ca ar trebui sa lase trecutul in urma si sa se axeze pe relatia lui.

| Razvan0812 a răspuns:

Poate ca trebuie sa il faci sa te cunoasca mai mult. Poate ca trebuie sa îi fii alaturi mai mult si să il faci sa uite de fosta.Si nu cred ca ar strica sa ii spui ca ar trebui sa uite de fosta.