| In_Dragos_1998 a întrebat:

Am inceput sa vorbesc cu o fata mai mare decat mine. Eu am 16 ani ea are 18 credeti ca o sa mearga relatia?!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce sa nu mearga? Daca voi va intelegeti bine nu conteaza varsta.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă eşti matur în gândire şi o înţelegi, îi eşti apropiat, o sprijini, etc, iar pe ea nu o deranjează diferenţa de vârstă, atunci cred că e în regulă. Oricum, 2 ani nu mi se pare o diferenţă mare. Mai rău era dacă spuneai că e diferenţă de 5-10-15. Înţelegi ce vreau să spun.

Toate cele bune!

| ElenaSA a răspuns:

Diferenta de varsta nu este asa de mare incat sa-ti pui probema ca relatia nu poate sa mearga din cauza asta.

| Alexuzzi a răspuns:

Frate eu nu cred ca va merge