| curiosul122 a întrebat:

Am inghitit fara sa vreau o guma si acum incepe sa ma doara putin stomacul, e normal?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Cred ca te doare de la altceva sau e doar efectul placebo ca te-ai speriat. Calmeaza-te, daca guma era periculoasa nu o mai produceau astia. Iti dai seama cati oameni risca sa pateasca ceva grav daca o inghit? E invelita in saliva deci de lipit nu are cum. Ai vazut ca atunci cand o scoti din gura nu e lipicioasa, ci devine asadupa ce se usuca.

| Dana2103 a răspuns:

O s o elimini, stai linistit

| ceafostodata a răspuns:

Sa înghiți o guma este absolut ceva inofensiv și majoritatea persoanelor au înghițit guma măcar odată în viata lor(mai ales în timpul orei ca să nu te prindă profesorul happy.) Cel mai probabil te doare stomacul din alta cauza.

| Numee a răspuns:

Nu a sa se intample nimic grav, doar ca o sa te doara stomacul!