| leeya a întrebat:

Am inteles ca inaltimea de top model este undeva intre 170-180cm. Eu imi doresc sa devin model.

Am 12 ani, 163 cm si 40 kg. Mi se pare ca sunt prea scunda si prea grasa, chiar daca sunt cea mai inalta din clasa.

Credeti ca arat bine? Am sanse sa devin model?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La 12 ani nu eşti nici scundă nici grasă! E foarte bine, nu văd ce motive ai de nemulţumire!

| DAC a răspuns:

Ai tot timpul sa cresti, ai doar 12 ani.
Esti bine, zic eu, chiar foarte inalta, eu am aproape 17 ani, 1.68 si 45kg, dar nu cred ca sunt potrivita pentru a fi model (bine, nici nu imi doresc), insa nu iti putem noi spune daca poti deveni model sau nu.
Un model nu are nevoie doar de inaltime, unui model ii trebuie picioare lungi si subtiri, sani micuti, iar tu ai doar 12 ani, inca nu se pot arunca
pareri.

| leeya explică (pentru DAC):

Pai eu pot spune ca am piciare lungi si subtiri, sanii sunt maricei oarecum, adica port sutien.