| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat intr-o stare de depresie si fata pe care o plac stie. vreau sa stau de vb cu ea cum sa incep?

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Intai trebui sa fie ordine in gandurile tale. Abia apoi ar trebui sa o abordezi. Gandeste-te si tu cum ai reactiona daca cineva ti-ar spune ca are o depresie si ca te place. Astea doua impreuna suna ca si cum ai vrea sa fie ea ingerul tau salvator, sa faca ea totul pentru tine. Asa ceva e imposibil. Gandeste-te ca o relatie inseamna suma problemelor amandurora. De ce sa vrea problemele tale daca inca nu stie daca te place? Fortezi lucrurile si se va speria. Incearca sa te linistesti un pic si spune-i ce simti cand esti mai,, la zi ''. Cand nu esti tulburat si poti spune clar ce simti si ce vrei fara ca ea sa simta ca o presezi si o fortezi sa spuna si ea ceva anume. Mai degraba cauta-i compania fara a folosi vorbe prea multe despre tine si voi.

| pika a răspuns:

Bunahappy,incearca sa ii explici ce simti deschis. poate va intelegehappyincepe spunandu-i ca vrei sa-i spui ceva mai personal si apoi explica-i linistit fara sa te agiti ca o placibig grin.baftabig grin)
p.s.:alege un moment oportunhappy