| anonim_4396 a întrebat:

Am iubit un baiat care acum nu stiu sigur daca mai am sentimente pentru el. A plecat departe de mine iar apoi s-a intors. A vrut sa mai plece odata si i-am zis ca daca pleak nu o sa ma mai vada niciodata.Si n-a plecat. Nu am mai vb cu el de mult pentru ca nu m-a sunat.Aseara m-am intalnit cu el, nu m-a bagat in seama, apoi m-a oprit si mi-a zis sa stam de vorba, eu nu am stat.De atunci chiar daca zic ca sentimentele mele pentru el nu mai sunt, ma gandesc mereu la el, adica eu chiar il iubesc si stiu ca si el ma iubeste, dar eu nu vreau sa mai arat asta, vreau sa neg ca il iubesc. El este si un pic vagabont, s-a tinut 4ani dupa mine, familia nu ma lasa sa umblu cu el, dar eu totusi il iubesc. Ce sa fac? da-ti-mi niste sfaturi va rog. Cum ar fi bine, sa il uit chiar daca il iubesc sau sa vb din nou cu el? ajutooooor!

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Buna! sincer mie mi se pare ca esti confuza. Daca il iubesti de ce vrei sa-l uiti. Cred ca ar trebui sa te gandesti bine inainte de a pune punct relatiei cu el sa nu regreti mai tarziu. Daca chiar il iubesti cred ca ar trebui sa vb din nou cu el si sa incercicati sa va dati o sansa. Vorbeste intai cu el si spune-i ca se comporta rece cu tine.Vezi ce spune si ia o hotarere si ai grija sa nu te grabesti.Succes.fundita?happy

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vorbeste cu el. E singura modalitate sa afli ce crede si mai ales ce simte.Pana la urma nu ai nimic de pierdut. Iar chestia cu orgoliu e o porcarie.Ma uit la mine si imi pare rau de mi se rupe sufletul de cate relatii de prietenie am pierdut din cauza orgoliului.Nu fa si tu la fel. Cedeaza si tu si vei vedea ca va ceda si el

| mgtow a răspuns:

Poti sa treci peste el cu vederea si sa nu mai continui conversatiile dar cu suferinta uiti timpul trece si asa se uita totul