| FlyingSparkle a întrebat:

Am lipsit o saptamana de la scoala si simt de parca geometria m-a cam depasit. sunt in clasa a saptea. la algebra am inteles lectiile predate cand eu am lipsit, dar la geometrie chiar nu pot intelege desi profesoara ne-a explicat bine. in afara de fetele fitoase si cu capul pe sus din clasa care i-au note,, bune" la matematica, mai e un baiat, cel mai bun baiat din clasa, si as vrea sa ma ajute el. coincidenta, chiar pe el il plac, de doi ani mai exact, si nu stiu cum sa pot sa il intreb sa ma ajute, pentru ca nu locuim aproape unul de altul si nu cred ca ar vrea sa stea cu mine dupa ore, desi da semne ca m-ar placea, mereu zambeste cand vorbesc cu el si deci cred ca ii place sa stea cu mine, dar nu pot fi sigura de asta, el e tipul de baiat mai complicat... sta mereu cu grupul lui de baieti, foarte rar vorbeste cu fetele, si chiar nu stiu cum pot sa il intreb daca poate sa ma ajute dupa ore la geometrie. ma puteti ajuta? cat mai realist posibil, nu ca in filmele americane si animeuri, va rog multwinking tongue

2 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

De ce nu-l întrebi într'o pauză dacă doreşte să te lămurească un pic la geometrie, având ca scuză faptul că ai fost absentă şi ai avea nevoie de ajutorul lui? Poate va accepta smug.
Dacă vezi că nu vrea şi chestii de genul, te sfătuiesc să o rogi pe profesoară să'ţi mai explice odată...
Succes!

| iTami a răspuns:

Eu zic sa-l intrebi.cred ca chiar te place si ca o sa te ajute.hai,ia-ti inima-n dinti.nu cred c-o sa refuze
daca n-ai curaj mediteaza un pic inainte de scoala si inainte sa te culci.o sa te ajute.calmeaza-te si intreaba-l.n-ai de ce sa te sperii.si eu plac un tip din clasa de la mine, stiu cum e.
fa-ti curaj