| Vectra1 a întrebat:

Am luat un 5 la romana... si nu stiu ce sa fac : sa le spun parintilor ( probabil ii voi dezamagui) sau sa nu le spun si sa astept pana iau o nota buna. DAU FUNDA...

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dezamagirea trece. Faptul ca le ascunzi ceva este de o gravitate mai mare si nu merita. Mai bine spune-le! Nu-ti iau capul si comunicarea duce la o mai buna intelegere.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca, crezi ca pana la urma vor afla de 5, mai bine le spui. Dupa o sa iei o nota mai mare si gata.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu zic mai bine sa le spui.N-or sa te omoare.Si le promiti ca vei invata mai bine de acum incolo.Si ei au trecut prin scoala si sigur au avut si ei note mai mici; ar trebui sa aprecieze faptul ca nu le-ai ascuns.

| Sociopat a răspuns:

Spune-le. E doar o nota. Nici macar nu ramai repetent cu 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

spune-le.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invatate de pe acum sa spui o nota imediat cum o iei. e mai bine asa, oricat de dezamagiti ar fi. degeaba iei 3 de 10 dupa. daca le spui " am luat 3 de 10 si acum 2 saptamani am luat un 5 decare nu v-am spus" se vor supara ca nu le-ai spus de acel 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu le mai spui despre notele tale si sa-ti rezolvi singur/singura situatia scolara.

| BogdanDediu a răspuns:

Mai bine le zici ca daca afla ei e si mai rau!

| Anna121 a răspuns:

Eu zic sa le spui, o nota mica nu e un capat de tara, ai timp s-o indrepti. Daca nu le zici, oricum vor afla la sedinta cu parintii sau cand vor trece pe la scoala sa se intereseze de tine, iar atunci ii vei dezamagi mai tare.

| kanechy a răspuns:

Parintii mereu au asteptari mari deci nu le spune si recompenseaza-te cu o nota mai mare.

| Daniela28004 a răspuns:

Asteapta pana ei o nota buna

| Lily123124 a răspuns:

Parerea mea este sa le zici de nota mica, fiindca vor intelege si nu iti vor lua capul pentru un 5.Straduieste-te sa iei note bune si treci peste asta, la urma urmei se mai intampla sa luam cu totii note mici. Succes in continuare la scoala!

| nINA2000 a răspuns:

Mai bine spune-le tu acum ca se poate intimpla ca un prieten sa se scape cu vorba sau chiar tu si sa le spui atunci va fi mai rau.Stiu vor striga la tine iti vor tine un pic de morala poate chiar te vor pedepsi.Dar macar dupa asta nu vei fi ingrijorata ca parintii sa nu afle despre asta.