| anonim_4396 a întrebat:

Am luat nota 7 la romana si nu stiu cum sa le spun parintilor...Ei nu concep ca eu sa iau 7 deoarece nu am mai luat pana acum! Insa mai am inca 2 de 10. dar totusi si eu sunt dezamagit.Cum sa le spun? PLZZ FUNDA PENTRU CEL MAI BUN SFAT!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le spui ca nu e sanatos pentru un copil de varsta ta sa puna atata presiune pe tine. Nu e sanatos sa fii perfect si sa ai mereu de 10.

| kar1GaNNN a răspuns:

Aoleo frate, dar ce e asa mica nota 7? laughing, pur si simplu le spui ca nu ai stiut mai mult.

| Kwik66 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Pai e. daca tu ai avut 3 si 4 ti se pare mare nota 7 tongue rolling on the floor)

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Kwik66):

Hai frate ca deja esti tocilar laughing si eu ii uras pe astia.

| Kwik66 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

laughing bine man, bine tongue

| drogh a răspuns:

Le vei spune că ai avut o scăpare şi că profesorul te-a taxat însă următoarea dată vei fi mai atent. Nu trebuie să te sperii de o notă mică, nu influenţează cu nimic inteligenţa ta, ci doar îţi oferă o lecţie ca data viitoare să nu mai greşeşti.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nimeni nu-i perfect. Le poti spune ca n-ai putut mai mult de aceasta data, dar ca o sa te revansezi urmatoarea data.

| muffinXXL a răspuns:

Le spui si gata. Doar nu o sa creadă ca așa o sa fie in continuare? Ai avut si tu o si mai proasta. Si oricum, media nu o sa iasă 7.