| ralucaralu a întrebat:

Am luat un 6 si aproape ca am plans. Imi e foarte rusine, deoarece a observat toata lumea, chiar si profesoara. Nu am fost singura, au mai fost fete in aceeasi situatie, dar ma simt penibil ca in clasa a9a sa se intample asta. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ce prostieoh go on
Notele nu au relevat si nu vor releva niciodata adevarata inteligenta a elevului.Si mai ales la liceubatting eyelashes

| Adry05 a răspuns:

Nu e mai lucru...si eu am luat un 5 la geografie[cea mai mica nota a meabig grin] si desi aveam obiceiul [cel putin anul trecut] sa plang cand luam note mai mici de 9 [singura a fost doar 8big grin] acum parca nu ma mai intereseaza atata de mult de ele, incerca sa te linistesti, data viitoare invata lectia foarte bine, mai repeta de prin spate daca stii ca te asculta si din cele din spate si ridica mana ca vrei sa te asculte sa-ti indrepti nota si iti va iesii macar un 8/9 mediahappy baftahappy

| oanawww45 a răspuns:

Nu-i nimic mai stiu eu si baieti in clasa a 12-a care au plans ca au luat note mici dar nu au plans pentru un 6sad Macar a observat profesoara ca tu nu esti o fata de nota 6, tu poti mai mult. De fapt, eu daca as lua un 6 as fi fost fericita daca as putea sa plang si sa vada toata lumea, asa o sa stie toti ca eu sunt o fata care poate mai mult, am incercat sa fac chestia asta la un test de la engleza pentru ca stiam ca voi lua o nota mica dar pana la urma am luat un 8.Bafta si sa iei note cat mai mari happy! Am incercat sa te mai linistesc...

| madycumada a răspuns:

Buna!
Nu iti mai fa atatea griji, se mai intampla. Tot ce trebuie sa faci e sa iti repari nota si gata.

| Ğίααα a răspuns:

Eheeoh go on. si eu sunt tot a 9a... si cea mai mica nota e 7 la fizica, in rest am numai 9 si 1o... decii chiar nu ma intereseaza fizcaa si profii au inteles + ca profa e o HADICAPATA.
Faza cea mai tare e atunci cand preda... se uita numa pe tavan. laughing de parca i`ar fi rusine sa se uite la noi.

P. s. E o baba pshihopata.

Decii stai chill, se mai intamplaaa.love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti asa. Daca ai plans, ai facut-o pentru ca asa ai simtit. Doar nu esti robot, esti om. Si eu am fost in aceeasi situatie in clasa a 9-a. Atunci cand am luat 1, 73 in teza la matematica. Mi-au dat lacrimile doar pentru ca stiam ca pot mai mult, dar atunci m-am blocat. Treci peste, o sa se uite. De nota nu cred ca este asa o mare problema, ti-o poti mari. Invata ca in ziua de azi notele nu mai releva asa de mult ceea ce poti face tu si ca nu trebuie sa te consumi din asta, ci sa mergi mai departe.