| psycho_5607 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. am cosuri pe fata dar nu foarte multe. adica vreo 3-4 pe frunte. uneori pe barba. si nu stiu ce sa fac. ma curat in fiecare seara cu o solutie de la avene` si cu un gel de curatare de la clean&clear shine control. dar tot imi apar. ce sa fac? ce altceva imi recomandati sa fac? am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| Paris a răspuns:

Hey, oricate ai incerca, e putin probabil sa ai un ten de bebelus in perioada asta. Este vorba de pubertate, hormonii se joaca, si isi fac prezenta simtita tocmai prin cateva cosulete. Esti norocoasa ca nu sunt multe. Continua sa te ingrijesti, sa te demachiezi mereu si sa ai grija de fetisoara ta. pupi:*

6 răspunsuri:
| Viuvi a răspuns:

Pentru cosuri eu iti recomand Zineryt!
Primele efecte apar dupa vreo saptamana - una jumatate!

| ShiNee a răspuns:

Nu recomand sa te speli cu apa si sapun prea des pentru ca usuca foarte tare tenul... drept consecinta se va produce mai mult sebum.adica ti se va ingrasa tenul, iar pe un ten gras apar si mai multe cosuri.big grin.eu zic sa faci masti naturale : 1. cu siguranta trebuie o data pe saptamana sa faci infuzie cu musetel, stii tu te asezi deasupra unui bol cu ceai de musetel si acoperi capul cu un prosop- stai vreo 15 min asa, apoi spala-te cu ceaiul respectiv. 2. masca cu apirina este foarte eficienta. intr-o farfurioara pune 2 pastile plus 1 lingura, o lingura jum. de apa. le lasi putin sa se dizolve apoi cu o discheta aplici pe fata si tii 15 min. nu trebuie sa o faci mai des de 2 ori pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalat cu apa si sapun si dat dimineata nu seara cu crema nivea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește săpun Protex și un tonic antiseptic.
Să nu pui mâinile murdare pe față.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei ...asta e varsata! nu trebuie sa te gandesti la alceva decat ca daca vrei sa te placa cineva te va place si asa pentru ca te va aprecia pentru cum te comporti, cum gandesti nu doar pentru cum arati. dar totusi vrei sa scapi de cosuri... bun. daca ai bani cumparati un borcan de la farmacie(propolis)asa se cheama. cere propolis. daca nu fa-ti masca de drojdie si aplica pe fata sau date cu o bucata de cartof pe fata(nu e prea placut dar daca te dai in fiecare seara vei vedea ca dupa 2 saptamani nu mai ai nici un cos iar pielea va fi f curata)renunta la grasimi, ciocolata, suc.pare imposibil dar nu estehappycam atat. te-am pupat bafta la scoala si la baietibatting eyelashes :*

| MaRy_6119 a răspuns:

Renunta la ciocolatabatting eyelashes