| anonim_4396 a întrebat:

straight face
Am nevoie de ajutor!
Daca am descarcat muzica de pe Apex Dc ++ si am descarcat numai fisiere mp3 e posibil sa aiba keylogger?
Sau fisierele (imagini, muzica) cu keylogger au extensia. exe?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Este posibil sa aiba keyloger daca au extensia.exe! Poate fi un program ceva, orice, care se instaleaza automat la primul click pe fisierul mp3.Nici un fisier mp3 normal nu are extensia.exe. Fa o devirusare cu Malwarebyte de aici sa vezi ce este:
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop. (sau link direct download aici http://fileforum.betanews.com/......86760019/1 )
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)
Bafta!

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

Da, keyloggere-le pot fi ascunse in poze, melodii, filmulete etc.