| Mihai24011998 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, va rog sa cititi tot ca sa intelegi ce am. Cu ce sa incep... Pai am 17 ani, fac 18 in 5 luni, studiez la un liceu de arte pe sectia de teatru, am luat locul 1 la un concurs natioanal anul trecut, imi place istoria, nu sunt un, tocilar insa am fost inzestrat,(spun eu) cu o memorie foarte buna sicu o creativitste neintalnita sunt o persoana timida, sunt haios, imi place sa ies in oras...insa, am senzatia ca INEBUNESC. Simt ca toti din jutul meu sunt niste idioti incompetenti, vreau sa ma sinucid, aud voci, imi vine cateodata sa urlufara motiv, toti amicii mei au iubite numai eu nu mai am de 2 ani, cand ies in oras ma simt a cincea roata la caruta, nu imi gasesc deloc o iubita, nici macar nu mai stiu cum se simte un sarut( cica primul sarut nu se uita niciodata) toste fetele cauta bani, golani si smechereala, eu doresc doar o fata serioasa, nu caut perfectiunea insa nici nu vreau sa ies cu o fata urata, simt ca sunt bataia de joc a tuturor, lucrez la cel mai bun restaurant din oras si simt ca ma sufoc de fiecsre dwta cand merg la munca, nu sunt urat insa nu ma consider cel mai frumos, ma imbrac ca un om normal (H&M, New Yorker etc. ) ascult de la Jazz la rock (insa nu urlete) pana la rap, trap, pop, etc. (adica muzica de calitate dar nu mainstream...scuze Delia, tu poti sa ramai beata). Ca tot veni vorba, beau, insa nu sunt un alcolic, fumez ca un tractor, ma droghez( rar insa cu iarba buna, de la dealer de incredere), am momente cand imi plac bairetii si consider ca sunt gay, dar imi trece repede, de vreo 3-4 luni am o dorinta arzatoare de a omora pe cineva, nu stiu de ce insa vrea sa vad cum sufera... Sunt o persoana pozitiva (asa ma prezint mereu). Pe scurt simt ca in mine exieta un monstru, un nebun care vrea sa iasa la suprafata. Caut site-uri pentru sinucigasi si incerc sa ma controlez....simt ca imi pierd controlul. Vreau liniste, pace, afectiune, sa fiu ascultat, da fiu inteles... Insa nu se poate. VA ROG SA MA AJUTATI?!?! Nu mai rezist

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Mihaie,sinuciderea e solutia idiotului incompetent de care ai vorbit in incipithappy.Tu spui ca esti un baiat inzestrat cu o memorie buna si o creativitate iesita din comun + ca faci teatru.Intra in vorba cu o fata.Foloseste teatrul pentru a purta o discutie cu ea(jucand rolul unei persoane care nu e timida), creativitatea pentru idei de discutie originale care sa o faca sa se topeasca dupa tine si memoria ca sa inveti din refuzurile pe care le vei primilaughing.Tu vrei iubita, dar nici macar nu incerci, ce e asta?winkingVorbeste cu fetele, joaca rolul omului curajos.Nu poti?
Toti care vor din rasputeri ceva ce nu pot sau cred ei ca nu pot obtine se enerveaza si explodeaza in interior.
Si ce... ai 17 ani.Pana la 20 de ani sa nu-ti faci probleme prea mari, ba.