| Kim002 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru... dar nu vreau raspunsuri rautacioase.
Cred ca dau de depresie... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihologul nu are voie sa divulge problemele pacientilor. Este secret profesional. Ca si preotul la spovedanie (daca ai incredere si te simti mai bine, incearca la un preot). Poti sa mergi singura, nu "cu familia". Daca stai asa si nu discuti cu nimeni (nici cu prietenii), mai rau iti faci.
Fa-ti curaj si mergi undeva unde crezi tu ca poti primi intelegere si un sfat bun.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci o baie sa te relaxezi.

| Musique a răspuns:

Să te bucuri de viață căci doar una ai.
Baftă!

| zurick a răspuns:

1.Pai cauta un loc linistit in care sa stai numai tu. Ajuta-te de natura si bucuriile vietii.
2.Scrie pe o foaie tot ce gandesti si ai sa vezi ca functioneaza.
3. Poti suna prietenii de ai tai cu care sa mergi undeva ca sa te mai linistesti.
4. Poti apela la un psiholog.
Mutta bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe la psiholog.

| Kim002 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa merg la psiholog, adica imi este frica sa nu afle ceilalti cat de rau ma simt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kim002):

Psihologul nu are voie sa divulge problemele pacientilor. Este secret profesional. Ca si preotul la spovedanie (daca ai incredere si te simti mai bine, incearca la un preot). Poti sa mergi singura, nu "cu familia". Daca stai asa si nu discuti cu nimeni (nici cu prietenii), mai rau iti faci.
Fa-ti curaj si mergi undeva unde crezi tu ca poti primi intelegere si un sfat bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce cauza? Esti stresat/a? Spune problema.

| Kim002 explică (pentru anonim_4396):

Ma simt "vinovata"de 3 ani, cam asa,, simt ca ii supar mereu pe cei din jurul meu... si plang des...

| Morphines a răspuns:

Mergi la psiholog.

| Kim002 explică (pentru Morphines):

Nu vreau la psiholog, imi este frica sa afle cineva cat de rau ma simt