| alina_3641 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi sper ca ma puteti ajuta. Povestea mea este cam asa : am avut un prieten cu care am stat ceva timp dar in ultimele zile se purta destul de ciudat, rigid, nu la prea interesat de mine. Din cauza rigiditati lui mi-au trecut multe chesti prin cap, am avut telefonul lui in mana si fara a ma gandii ca voi gasi ceva am intrat la mesaje trimise. Ce am gasit acolo niste mesaje pentru o alta fata, erau destul de multe mesaje chiar mai multe decat am vorbit eu cu el in ultimele 2 zile. Weekendul care a urmat nu am vorbit cu el ca eu am fost plecata, cand am venit acasa am vorbit treaba cu mesajele, am incercat sa uit sa trec cu vederea sa il cred ce spune. Dar dupa ce am vorbit si sau lamurit lucrurile cat de cat iar a inceput sa fie nepasator vorbeam foarte putin cu el. Cum prietenul meu nu ma prea baga in seama am intalnit un baiat cu care am povestit foarte mult despre multe lucruri. Dupa o saptamana ce l-am cunoscut pe aces baiat m-am certat cu prietenul si m-am despartit de el. Iar cu baiatul cu care m-am imprietenit a devenit ceva mai mult decat o prietenie. Cea mai mare problema este ca pe noul prieten il deranjeaza ca fostul mei prieten are poze cu mine si el pe facebook eu l-am rugat sa le stearga dar nu lea sters iar acum noul meu prieten s-a suparat pe mine nu stiu ce este cu el dar nu mai vorbeste cu mine ca alta data si mi se pare ca si el incepe sa fie tot mai rigid. Ce pot sa fac ca sa imi impac noul prieten? cum pot sa rezolv aceasta neintelegere? ca eu tin foarte mult la el. Multumesc ca ma ajutati. Sper ca m-am exprimat intelegator. va rog sa-mi scuzati greselile.

4 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

Pai noul tau prieten ca sa-i zic asa vazand ca fostul tau prieten nu mai sterge pozele cu voi doi probabil crede ca intre voi inca mai e ceva.
ca sa-l impaci ar fi bine sa-i explici situatia si sa il faci sa inteleaga cum sta treaba.
bafta!

| yaVanilla a răspuns:

Aaa... inteleg.
sper sa va impacati!

| Pufu a răspuns:

Explică'i că nu e vina ta dacă fostul nu înţelege şi nu doreşte să şteargă poza, şi că indiferent de acea poză de pe facebook tu ţi la el, nu la fostul.

| alina_3641 explică:

Inteleg ce zici yaVanilla dar daca il intreb ce are care este problema sau daca il intreb daca este suparat el neaga tot ...eu i-am zis ca nu ma intereseaza de fostul dar nu stiu.am sa mai incerc. multumesc de spaturi >big grin