| mamaR a întrebat:

Buna seara TPU! Am si eu o problema! Este o poveste mai lunga sper sa ma ajutati! M-am imprietenit cu o fata de cateva luni bune si imi place foarte mult de ea si si ei ii place de mine! La inceput am tot vorbit ca doi'iubiti' dar cu timpul ne-am mai certat si mi-a spus de multe ori ca nu o mai intereseaza, dar de fapt nu stie ce sa faca! Mi-a spus ca in ultima vreme m-am schimbat si ca nu mai sunt ca inainte.Am si un prieten care e si cel mai bun prieten al ei si care ma ajuta in aceasta situatie! Acesta imi trimite ce vorbeste cu ea, si am vazut ca i-a spus ca nu stiu sa ma comport, ca eu trebuie sa fac primii pasi si nu stiu sa vorbesc cum ar trebui cu ea! Este in zodia balanta si e cu un an mai mare ca mine! A mai avut o relatie cu un baiat! Mi-a mai spus ca de la ultima vreme sunt cam mut, nu mai vorbesc asa mult si ca sunt ca momaia, si acest lucru mi l-a spus si prietenul acela.Eu tot las dupa ea si el mi-a spus ca trebuie sa o mai contrazic sa o mai tin pe a mea ca ei ii plac baietii mai duri si care sunt asa, se contrazic cu ea! Am mai avut cateva relatii dar nu foarte lungi, si vreau niste sfaturi legate de aceasta poveste si cateva sfaturi cum sa ma comport cu ea,(mi-a mai spus ca numai gura e de mine), sa vada ca stiu sa am o prietena si ca stiu sa vorbesc cu ea! PS:locuim la vreo 30 de km distanta, si ne-am vazut doar de 2 ori pana acum. A fost plecata si maine vine acasa si ma voi duce la ea! Astept niste sfaturi pretioase si care sa ma ajute foarte mult! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SabbySabbynutza a răspuns:

Buna.Pai ar rebui vorba prietenilor tai sa fi mai autoritar cu ea daca fata isi doreste asta..nah.Ei spun k ai devenit k o momaie, nu stiu poate au dreptate si ar trebui sa iti revi la normal! pentru ca schimbarile astea din cate observ ei nu. i plac.

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti la tine.nu fi ce nu esti.si nu te mai tine dupa ea(k nu primesti altceva in schimb decat reprosuri)daca te place sa te placa asa cum esti si sa te caute si ea./

| FrEeBoY a răspuns:

Unde ai invatat sa scrii?

| mamaR explică (pentru FrEeBoY):

M`am grabit ma! Ce vrei!?

| DeeaAndyRody a răspuns:

Sti, poate ca nu mai simte ce simtea la inceput, poate ca tu o faci sa nu mai simta, adica ar trebui sa-i dai mai multa atentie, sa ii arati ca o iubesti(prin fapte nu prin vorbe). Acum depinde, ea poate sa zica ca nu o mai iteresezi pentru ca vrea sa scape de tine sau pentru ca te iubeste, dar simte ca nu e reciproc si te minte spunandu`ti asta!
Deci parerea mea este sa fi mai atent cu ea, sa ii arati ca o iubesti cu adevarat, iar daca nu va merge, inseamna ca trebuie sa-ti gasesti alta fata!
Nu stiu daca raspunsul meu te va ajuta prea mult, insa asta e parerea mea...

| mamaR explică (pentru DeeaAndyRody):

Da cam asa e, mi-a spus ca nu mai e cum era la inceput, ca nu mai crede vorbele care i le spun desi la inceput le credea. Ea spune ca nu o mai intereseaza, dar de fapt doar mie imi spune, prietenului meu ii zpune ca nu stie ce sa faca, caci cu timpul a inceput sa tina la mine, si ca trebuie sa se gandeasca! Ma ajuta foarte mult raspunsul tau! Multumesc mult!happybatting eyelashes

| DeeaAndyRody a răspuns (pentru mamaR):

N-ai pentru ce.Eu cred ca ea te mai iubeste, dar nu vrea sa recunoasca, deci incearca pe cat posibil sa te schimbi!big grinVa fi bine!kiss