| Adinutza_7662 a întrebat:

Am nevoie de parerea voastra :
Am 14 ani si vreau sa fiu fotomodel big grin
1.60
bust:75 sad
talie:60
sold : 85
45 kg
culoarea parului :saten(natural)
culoarea ochilor:caprui
nu am cosuri, buzele sunt cam mici, pielea este inchisa la culoare
va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| nathalie a răspuns:

Bunahappy
in primul rand de unde esti? pentru ca stiu cateva agentii care cauta modele.
acum partea cea mai dura...eu stiu ca poti sa fi model doar de la 16 ani, dar asta nu e batut in cuie, depinde de agentie. si sa stii ca 75 la bust e destul de bine. eu zic ca esti bine asa cum esti,daca ai vreo intrebare legata de ceva sau vreun sfat pentru preselectie id e :nathrawrrr
oricum, tu mai cresti, te mai dezvolti
ai grija de tine:*

4 răspunsuri:
| Adinutza_7662 explică:

Sunt din bucuresti

| nathalie a răspuns:

@ayaka nu trebuie sa ai inaltime sa fi fotomodel, pentru ca inaltimea nu conteaza in poze

| Ayaka a răspuns:

Cam ce-ai vrea sa facem noi pentru tine? Multe fete sunt sexy si frumoase, si nu toate ajung modele. Am o prietena care este la Allure Models (intra pe site sa vezi cat de putine modele sunt, le aleg pe spranceana) si s-a intors din Tokyo chiar inainte de cutremur, a stat o luna cu modelling-ul. Are 16 ani, si e model de la 15. Are 1, 78 m. Nici ea nu are mult la bust, insa este groaznic de slaba. Daca n-ai cel putin 1, 73 m nu faci nimic. Deci, roaga-te sa mai cresti. Daca nu cresti, nu ai nicio sansa. Ai 14 ani totusi, poate pana la 17-18 ani ajungi la 1, 73.
Daca nu, poti si inteleviziune, uita-te la tipele care danseaza pe la show-urile de divertisment de la antena 1, protv etc. Trebuie sa fii decat sexy, inaltimea nu cred ca ar conta.

| LaviiLavinia a răspuns:

Mmm.si pentru un fotomodel esti foarte micuta.dar pentru un model.trebuie sa ai minim 1.73 pentru model si pentru fotomodel undeva la 1.70.iar in sold esti cam mare.acum depinde.big grin intreaba si tu un profesionist happy