| madalinaraicu a întrebat:

Am nevoie de sfaturi de la voisad

Prietenul meu s-a schimbat de vreo cateva saptamani, numai este la fel cum era la inceput, este de nerecunoscut, numai este persoana care era inaintesad

Numai iese afara, si daca iese nici o juma de ora nu sta, motivand ca ii este frig. L-am inteles o data, de 2 ori dar vad ca el repeta mereu(noi stam pe aceeasi strada)

Pe mess numai ma baga in seamasad

Sunt zile in care ma trateaza de parca nici nu am fi impreunasad

Am incercat sa vorbesc cu el, dar mi-a spus ca nu are nimic, ca mi se pare miestraight face

Azi de exemplu a iesit putin afara, doar pentru ca l-au chemat prietenii lui, ca eu cand l-am chemat a spus ca ii este frig si nu iese.

Si a stat afara cam 20 de minute dar in acest timp, abia a vorbit cu mine, nu m-a luat de mana, nu m-a luat in brate, nu m-a sarutat etc.

Cand sa plece in casa, i-am spus sa mai stea si a spus ca numai sta ca se duce in casa, si eu m-am dus sa ma plimb putin si el mi-a spus"succes la plimbat" si a intrat in casaoh go on

Numai este romantic ca la inceputoh go on

Imi este dor de tot ce faceam inainte, imi este dor de cum era inaintesad

Nu inteleg ce la facut sa se schimbe asa de multsad

Este primul meu prieten, si am pus suflet in relatia asta mult, si acum stau si sufarcrying

Il iubesc si tin la el, simt ca il pierd si ca relatia se termina si imi este greu sa acceptsigh

Astazi am facut 3 luni de cand suntem impreuna

Ce sa fac? ca numai stiu ce credeti ca ar trebui sa pun punct relatiei?sad

Sunt terminata, numai am chef de nimicsad

Am nevoie de sfaturi de la voi, va rog multsad

1 răspuns:
| Veverita a răspuns:

In primul rand... dupa cum se comporta e evident ca nu mai prezinti un punct de interes pentru el. poate a gasit alta fata care il atrage si nu stie cum sa iti spuna.Trebuie sa discuti serios cu el.Si sa stii ca 3 luni e atat de mult, dar avand in vedere ca e prima ta relatie stiu ca e marcant.eu am avut o relatie de 1 an jumate si dupa ce am terminat-o ma simteam f rau dar acum mi se par copilarii.nu e ultimul baiat. daca el chiar mai tine la tine o sa se intoarca.Arata-i si tu putina indiferenta sa vezi cum sa simte.nu-l mai tot baga in seama pentru ca ii dai siguranta ca poate face ce vrea si cand vrea.Ii dai impresia ca poate sa se desparta de tine cand are chef si sa se inoarca la tine tot cand are chef...eu zic ca nu te merita daca se comporta asa.