| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un program de recuperat toate pozele sterse de pe un aparat foto, la care sa nu am nevoie de licenta. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Nu ai cum.
Nu e ca la calculator, sa stergi si sa mearga in Recycle Bin.
Odata ce le-ai sters, sunt sterse definitiv.
Exemplu-e ca si cum ai pune poze pe stick si le-ai sterge.
Nu mai ai cum sa le recuperezi de pe stick.

| Adina77 a răspuns (pentru Adina77):

Daca foto sunt pe card, tasteaza urmatorul link http://www.youtube.com/watch?v=SUfM3JSlRrk

| Floris83 a răspuns:

Eu am încercat mai mult programe de recovery disk, și am reușit să recuperez cîte ceva de pe hardiskul laptopului, dar, doar de la ultima instalare a windows-ului, iar atunci țin minte că mai aveam, și chiar am incercat recuperarea datelor și de pe niste harduri externe! Din cîte țin minte mi-a văzut și stikuri, și la fel cred că se poate comporta programul și cu SD Karduri foto. Dacă aparatul are memorie proprie implementată, e nașpa, nu știu dacă astfel de programe îl pot vedea ca și un hard.Armata și serviciile de securitate pot mai orice recupera pănă la nu știu cîte rescrieri, dar tehnologia asta nu ajunge pe mâna orcăror amatorilor de pe net, și nici a profesioniștilor, abia hackerii mai fac cîte ceva, dar cu compoziții proprii, bănuiesc!