| Asdffghjkl a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am intrat la buget și cu bursă de basarabean, dar după un semestru am înțeles că nu îmi place ceea ce fac și unde sunt. Doresc să renunț la facultate, dar nu vreau să-mi retrag dosarul pentru a mai profita de bursă(deoarece nu am altă sursă de finanțare). Trebuie să plec din țară pentru a lucra, și cred că voi primi bursa până la exmatriculare. Întrebarea e dacă voi avea probleme cu asta în viitor sau nu? A mai făcut cineva așa ceva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De bursa poti profita 1 singura data in viata!
In cazul tau de vrei sa profiti la o alta facultate de bursa, inseamna ca acum sa te retragi d ela faculatte si sa returnezi absolut toti bani primiti si cheltuiti pentru tine in acest an, pe scoala, examene, mancare, camin, tot ce ai primit de la stat.

| sierra1 a răspuns:

Păi ce faci tu: inseamnă că primești banii de la statul român pentru a invăța și tu, kanci, nu inveți, te cari la muncă dar vrei bani.

Mizerabilă atitudine!