| LexyXD a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor. Cineva mi-a aflat parola contului de facebook, am schimbat-o, iar, dupa aceea a intrat cineva iarasi pe el. Am vazut mesaje... ce sa fac |?

Răspuns Câştigător
| justanotheruseroftpu a răspuns:

Sunt 2 posibilitati: ori cineva te-a infectat cu un troian sau cu un keylogger ori cineva tia aflat parola de la mail si a facut un link intre mailu tau si mailul lui(open id) care ii permite sa se autentifice pe mailul tau fara a cunoaste parola dupa care doar acceseaza pagina fogot password a facebook-ului... Daca de fiecare data cand schimbi parola de la mail si de la facebook tot intra cineva pe conturile tale du-te la un internet cafe sau la un prieten si schimba parola, si uitate in contul de mail(presupun ca ai yahoo), uita-te dupa ceva ce se numeste openid sau linked accounts si daca e vreun cont "linkuit" sterge-l dupa care o reinstalare a sistemului de operare(windows) ar fi recomandata!