| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie mare de sfaturi! Aseara am vorbit cu prietenul meu cu care sunt de 9 luni si ma intreba ce ma mai tine sa nu ne incepem viata sexuala impreuna.Pe mine m-a cam mancat in fund si i-am spus tot ce aveam in suflet, tot ce gandeam desi stiam ca unele chestii nu le va intelege ever. I-am spus asa: ca intr-un fel sau altul, ca orice fata, imi doresc ca primul cu care o fac sa fie si ultimul, ca vreau sa fiu femeia unui singur barbat, ca mi-e teama si de un posibil bebe, etc.Sa se inteleaga: nu imi doresc sa ma marit sau sa astept pana la casatorie, ci doar ca orice fata isi doreste chestiile astea:sa il gaseasca pe cel 'Ales'. El s-a cam speriat si o dadea din colt in colt, nu stia ce sa imi spuna(de obicei el isi da cu parerea abia dupa ce GANDESTE foarte bina lucrurile). Mi-a spus ca el nu-mi poate oferi astea acum si nu stie daca o sa mi le poata oferii vreodata (in capul lui tot ramanea ideea ca eu vreau sa imi jure ca o sa ramana cu mune toata viata, ceea ce e absolut gresit)i-am si spus asta) pentru ca eu am renuntat la basme), ca nu vrea sa imi stea in calea visului si ca poate de la altul as putea obtine astea(m-a derutat enorm cand mi-a spus astea), ca daca vreau n-o sa face nimic.Eu i-am spus 'ok, nu facem nimic. Dar cat ar dura pana m-ai insela sau sa te uiti dupa altele?" A ramas mut, cum ma asteptam! Avea o fata de inmormantare, sincer. El e genul care digera greu lucrurile (e fecioara), mi-a spus ca trebuie sa se gandeasca si sa-si puna in ordine gandurile, etc.Am ramas masca! I-am spus ca mi-e teama ca maine o sa ma trezesc cu un 'pa' si s-a suparat ca i-am spus asta, de fapt era mai rece ca in tot timpul asta ne-am contrazis, era 12-1 noaptea si era obosit ca muncise toata ziua(stiu, moment prost ales pentru dezvaluiri). Specific faptul ca el are aproape 18 ani, iar eu 21, ca ne intelegem foarte bine, mai putin cand ne contrazicemhee hee, nu m-a presat deloc sa o fac cu el si e un baiat cum mai rar gasesti! Pareri obiective.Ms!

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

Daca baiat ca el mai greu se gaseste dc sa risti sa-l pierzi? stii cum e, nimeni nu e perfect asa ca vei imbatrani si tot nu-l vei gasi pe cel ''ales''...cat despre bebe, asta e un motiv, nu? ca doar esti destul de mare ca sa cunosti toate modurile de protectiehee heeeu cred ca nu ai nimic de pierdut dk o faci cu el, fa-i o surpriza plaqta cu o cina romantica la lumina lumanarilor sismugcine stiewinking
succeskiss

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci si tu sa faci asteptarea aceasta mai placuta. Gaseste si tu initiativa, cauta sa va apropiati mai mult. Daca vrei sa ai incredere mai multa in el si sa crezi cu adevarat ca el este alesul incearca sa produci tu apropierea necesara. Cauta sa faceti impreuna diverse lucruri frumoase. Si intr-o zi acestea vor culmina si cu partea de sex si poate va fi foarte frumos. Ai 21 ani si el are 18. Inseamna ca totusi are o maturitate aparte si nu degeaba esti cu el. Sunt sigur ca te intelege si iti respecta hotararea. Doar ca nu e asa de usor aici. E un subiect delicat. Trebuie sa il faci sa fie sigur ca merita asteptarea. Cauta ceva nou, ceva care sa il atraga sa isi spuna si el poate intr-o zi ( chiar daca nu iti va marturisi ) ca ar vrea sa fii prima si ultima ( daca nu prima femeie, cel putin prima care a contat cu adevarat ).

| OanaG a răspuns:

Tu ai o mentalitatea mai dezvoltata fata de el, chiar daca el are 18 ani are acea"influenta" asupra ta!

Tu ai 21 de ani, el e un pustan de 18, eu te-as sfatui sa renunti la el, si sa-ti gasesti un baiat pe masura asteptarilor tale!

| Aly07 a răspuns:

Buna happy
Tu ne'ai spus ca un baiat ca actualul tau prieten rar mai gasesti, dar el stie cat de speciala esti, nu multe femei isi mai doresc sa fie doar a unui singur barbat ci din potriva acestea doresc sa fie a cat mai multor barbati, deci concluzia mea este ca tu estio fata foarte speciala, dar din pacate pe cale de disparitie. Gandeste-te bine daca acel baiat te merita happy.
Bafta happy.

| basexcu a răspuns:

Tu ai 21 de ani si el are 18 si te asteapta pe tine... tu esti problema sincer:|. Ma e vorba de sex:)) sexu nu ucide :-j gandeste-te e tanar si are si el nevoile lui... da omu cat sa te astepte :-j ma mir cum de nu te-a lasat.Eu zic sa o faci cat mai e timp daca nu vrei sa ramai fata mare toata viata.
http://www.youtube.com/watch?v=Bwc6WvROEDo&feature=player_embedded

Gandeste ca e doar sex...si pustanii de 14-15 ani se *** cu draci in timp ce tu la 21 de ani astepti alesu';)

| serga a răspuns:

Draga I'mPerfect(a)! primul nu e tot timpul acel care posibil vrei sa fie si ultimul, dupa citva timp impreuna intelegi ca nu te satisface apoi se incep problemele si tot asa... Eu tias propune sa o faci de ce nu, si tie bine si lui tot happy