| aidut a întrebat:

Am nevoie si eu de un sfat.
Deci toata faza este ca sunt 2 fete la scoala cu care m-am imprietenit forate bine dar se pare ca ele sunt bff.
Am avut o activitate cu scoala iar dupa m-am oprit cu ele in parc, a doua zi ele m au chemat afara (de mentinut pe fata A1 o stiu de cand aveam 6 ani iar pe fata A2 de la 8 ani) am iesit si cumva am inceput sa iesim toata vara impreuna dar a cum ca e pe sfarsite cred ca mi-am dat seama ca sunt a 3 roata.
Ele is fac planuri de exemplu sa se duca la piscina si dupa ma intreaba si pe mine daca vin. Altadata A1 vorbea cu tatal ei vitreg si i-a spus ceva ca e cu cea mai buna prietena si nu la mine se referea. Faza e ca eu nu am cu cine sa stau si ele sunt foarte de treaba doar cateodata are A1 nervi si ma enerveaza in rest e fain.
Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu, poti sa fii prietena cu ele mai departe, odata ce te impaci foarte bine cu ele, fara sa mai inventezi motive sau sa ti separa aiurea, ca de nu te considerau prietena lor, nu te invitau unde merg si ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Apropo, a 3-a roata la caruta se aplica doar pentru cupluri (de iubiti sau de oameni casatoriti), nu pentru prietenie intre fetite sau intre baieti.

| Miruna333 a răspuns:

Daca ele sunt bff, nu te impiedica cu nimic sa mai fii prietena cu ele in continuare. Nu schimba relatia cu nimic. Este normal ca ele sa fie mai apropiate. Si eu am fost foarte buna prietena cu 2 cele mai bune prietene si aveam o relatie foarte frumoasa, cu toate ca se mai simteau mici diferente, este normal.

| Sistemulxxl a răspuns:

Fii a treia roata! Trebuie sa care cineva si bagajele!

| andreeaeml1200 a răspuns:

Si noi ce vrei sa îti spunem? Ce e gresit in asta? Nu te mai gandi atata ca esti a 3 a roata de la caruta si alte tampenii, daca te intelegi bine cu ele si nu te barfesc sau sa fie false, nu e vreo problema, asta e tot ce conteaza