| Anawithandreiutu a întrebat:

Sunt Ana din Bucuresti.Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi! Este foarte important pentru mine.
Tin la un baiat de mai bine de 6 ani, intr-un final ne-am intalnit la un chef.Acolo un tip mi-a bagat scrum in bere si am ametit,vroia sa ma duca sus sa profite de mine iar Andrei, baiatul la care tin si in zi de azi.m-a luat de acolo, ne-am dus sa ne plimbam si el incerca sa ma sarute, eu il refuzam pentru ca desi tineam la el, el era intr-o relatie si mi-a spus ca o lasa pe fata aia pentru mine, eu o tineam pe a mea si tot il refuzam.Tin minte ca mi-a zis ca roata o sa se intoarca.
La inceput am crezut ca era ceva neserios, asa de-o seara..insa m-a condus acasa,atunci ne-am sarutat. Dupa aceea tot ma cauta, venea noaptea la mine la geam si stateam pana pe la vreo 3 dimineata desi aveam scoala., In vacanta am dat ceva petreceri la mine unde a venit si e.Eram beata, am mers in camera si am inceput sa ne sarutam, era sa ajungem mai departe insa mi-am dat seama ca nu sunt pregatita, i-am spus ca nu sunt ca restul si mi-a zis ca stie.Asa ca ne-am oprit si ne-am sarutat, a dormit la mine.In fiecare zi, timp de o saptamana ..cat am fost singura acasa. Mie nu imi era tot una ca venea la mine la cafa si dupa aia pleca la prietena lui desi stiam ca si ea umba cu el dar mai avea unul, asa ca am chemat un prieten de-al meu care s-a dat drept iubitul meu, Andrei murea de ciuda, era gelos,se uita intr-una la el... tot ii spunea unei prietene ca el vrea sa plece acasa. Peste cateva zile, s-a despartit de iubita lui.Nu stiu ce s-a intamplat insa nu mai vorbea cu mine, nu mai venea pe la mine.A inceput sa umble cu o vecina de-a mea, mai mica. si statea cu ea la mine la colt pana cand i-am trimis un mesaj si i-am spus ca ma doare ca il vad zilnic cu ea,acum nu mai sta cu ea la mine la cot... nu mai sunt impreuna.Ce sa cred? Nu stiu, sunt confuza.V-as fii recunoscatoare daca mi-ati da niste sfaturi!

13 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Nu era nevoie să-l faci gelos, iar el nu trebuia să îţi dea speranţe atâta timp cât era implicat în altă relaţie. Amandoi aţi greşit.
Fă tu primul pas! Sună-l şi vorbeşte cu el.
O zi bună!

| Anawithandreiutu explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Hei, iti multumesc de sfat!
Nu imi mai raspunde la telefon, cert e faptul ca dupa ce i-am trimis acel mesaj ca ma doare ca sta cu vecina mea la mine la cot nu a mai venit pe aici. happy Iti multumesc, la fel iti doresc si eu.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru Anawithandreiutu):

Chiar dacă nu îţi răspunde la telefon, din moment ce spui că ţii la el ar trebui să încerci să-l cauţi. Du-te în locurile frecventate de el. Cu siguranţă îl vei găsi şi veţi putea sta de vorbă.

| Mayar a răspuns:

Vrea sa te faca geloasa. Deci tine la tine.
Ar fi bine sa vorbesti cu el direct.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Nu e a fost bine ca l-ai facut gelos acum si el incearca probabil acelasi lucru...
Eu zic sa va intalniti intr-o zi sa lamuriti problema si poate va impacati. puppy dog eyes
Daca crezi ca merita cu adevat atentia ta si este un baiat ok m-ai dai o sansa iar daca crezi ca nu mai e cum era zic sa-i spui ca vrei sa ramai singura o perioada de timp si te gandesti ce vei face vei continua tot cu el sau vei pe altcineva.
Te pup! :*

| MeConstantine a răspuns:

Buna,

Am citit tot ce ai scris si nu este voirba ca roata s-a intors sau nu ci este vorba de ceea ce face fiecare. Poate nici unul nu a fost pregatit sa aiba o relatie cu celalalt desi poate amandoi v-ati dorit asta.
Cel mai ciudat lucru la iubirea adevarata este ca nu esti pregatit pentru ea si ca te ia prin surprindere si da aceea este iubire. Restul relatiilor pasagere si lucrurile care nu se simt si te lasa rece trec la fel de usor precum au venit. Primul pas este sa te hotaresti ce vrei.
Personal daca as fi in locul tau mi-as baga piciorul si m=as duce sa-l iau pe baiat de mana si i-as spune doar atat, daca nu ma vrei uite ce pierzi si as pleca. Cauta sa-l surprinzi si totodata sa il faci sa reactioneze.
Evenimentele bulversante fac adesea omul sa reactioneze, iar daca acestea nu sunt dragostea dispare.
Cauta sa faci ceva si fii tu orice ar fi,
La partea ca nu s-a intamplat mai mult si restul nu are importanta daca va merge si sunteti pregatiti o sa cuceriti si lumea.

| Anawithandreiutu explică (pentru MeConstantine):

Iti multumesc frumos pentru sfat!
Eu chiar daca tin la el si stiu ca o sa tin mereu, mereu o sa am o slabiciune pentru el, cred ca am facut destule.I-am trimis un mesaj si i-am spus ca ma doare ca sta cu vecina mea la colt la mine, acum nu mai vine pe aici.Cred ca totusi i-am deschis ochii.El probabil nu tine la mine, nici macar nu-mi arata ca ii pasa... nu cred ca mai are rost...

| Anawithandreiutu explică (pentru MeConstantine):

Oare mai are rost sa incerc? Se merita? Cert e faptul ca tin la el, mereu o sa am o slabiciune pentru el...

| MeConstantine a răspuns (pentru Anawithandreiutu):

Buna,
Daca asta simti atunci asta trebuie sa faci. Decat sa fii nelinistita si sa nu stii exact ce sa faci sau daca ai facut totul, mai bine faci ceea ce simti. Chiar daca nu o sa iasa incercand totul rana se va vindeca, pe cand altfel o tii deschisa

| MeConstantine a răspuns (pentru Anawithandreiutu):

Buna,
Sa tragi concluzii fara sa stii adevarul nu ajuta. Nu poti afirma ca cineva tine sau nu la tine doar din parerea ca nu raspunde. Sunt persoane mai reci si mai calde, si eu sunt o persoana mai rece si daca cineva ma raneste devin rece fata de aceea persoana, dar asta nu inseamna ca nu mai tin la ea. Uneori oamenilor trebuie sa li se aminteasca ce inseamna a fii cald si ce inseamna a iubi cu adevarat. Daca te iubeste sentimentul si gustul lui nu l-a uitat niciodata indiferent cu cine umbla acum.
Deci da incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti cand a zis ca roata se intoarce? uite ca s-a intors. Ce aveti in capul ala de tot vreti sa va faceti prietenul gelos afisandu-va cu altul, este cea mai mare prostie. Sa inteleg ca el avea iubita si mai venea si pe la tine pana s-a despartit de ea, cine ti-a zis ca s-a despartit de ea?

| Anawithandreiutu explică (pentru anonim_4396):

Hei, nu eram cu el ca sa-l fac gelos.
S-au despartit ca stiu, mi-a spus si el...
ea statea la cateva colturi distanta de mine, am aflat repede.
ea mai avea o relatie cu un baiat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anawithandreiutu):

Hei, te-a mintit, este impreuna cu ea si acum. A vrut cu tine doar o relatie pasagera, o noapte de sex si cu asta basta!