| Ana7807820 a întrebat:

Am niste vecini absolut...
Unul de langa mine asculta manele si bug mafia in fiecare weekend la maxim si nu se opreste decat dupa ora 8 seara.
Altul, de sus face reparatii de doua ori pe saptamana, canta melodii religioase si uneori, dimineata devreme precizez, il aud cum... cu o femeie.
Eu sunt copil, daca merg sa ma plang la ei e foarte posibil sa imi iau una in cap.
Ii suport cu greu de 1 luna.
Sa ii ignor? Vreau parerea voastra despre chestia asta!

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Wait a lil... Esti copil dar stai de o luna in apartament?
Sa-nteleg ca n-ai niciun parinte cu tine sau ce?
In orice caz, poti sa raportezi la administratie.
In caz contrar, poti face si tu acelasi lucru: cumperi frumos o boxa, niste casti antifonate, si dai frumos muzica ta (sugerez minecraft volume alphawinking ) sau altceva ce sigur ii va termina psihic pe vecini.

| Ana7807820 explică (pentru LPCTSTR):

Stau de 10 ani in apartament, ziceam ca vecinii au venit de o luna cu problemele astea

| alina2k18 a răspuns:

Asta-i viata la bloc, e bine ca respecta orele de linistewinking

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Parintii tai atunci eventual ar putea sa discute cu ei daca te deranjeaza aia noaptea dar mi-e greu sa cred ca pe altii nu. Poate unul va face o reclamatie daca nu respecta orele de liniste si se vor mai potoli.