| bogdan72 a întrebat:

Ati avut vise ciudate sau infricosatoare (cosmaruri)? Va invit sa mi le povestiti happy.

Răspuns Câştigător
| Kozbinski a răspuns:

Am avut eu unul acum un timp,eram antr-un oras total necunoscut mie an care se lasase o anserare rosiatica, iar cladirile din jur erau an stil gotic sau baroc si flancau un drum lat din piatra cubica,pe acest drum anaintam eu ambracat in cioclu, iar pe acest drum erau imprastiate, si intinse pe sol in diferite pozitii cat vedeai cu ochii cadavre de oameni in diferite stari de putrefactie,iar unele erau dezmembrate. Atat de multe erau incat uneori eram nevoit sa merg peste ele si auzind cum le trosnesc oasele, am mers pana am ajuns la un zid de metal, tabla sau fier de culoare ruginie, dar ce mia atras mai mult atentia o fost o fata imbracata in trun fel de rochie de noapte alba si lunga,care statea ghemuita la baza zidului nemiscata cu parul peste fata, si atunci m-am apropiat de ea sa vad daca traieste,si am vazut ca este moarta,si atunci nu stiu de ce dar am hotarat sa o duc sa o angrop,dar eram prea terifiat ca sa o ating, si atunci am cautat un cearceaf, si am gasit unul patat de sange, l-am intins pe jos langa ea si am ampinso peste el, am strans cerarceaful si am luat-o in spate, am mers cu ea un timp catre cimitir, si la un moment dat am simtit ca se misca in spate moment in care mia anghetat sangele in vine si atunci m-am trezit.

12 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Am avut, însă nu îmi aduc aminte. thinking

| Brâncuşi a răspuns:

Salut, orice am uneori are gânduri sau visuri înfricoşătoare, uneori visal şerpi mulţii şi cică înseamă moarte... Aşa o fi dar oricum nu le dau importanţă dar este frumos să visezi.
Au fost multe dar le uit ca orice om.
Salut Bogdan sărători fericite!

| bogdan72 explică (pentru Brâncuşi):

Sarbatori fericite si tie!
Nu e vorba de dat sau nu importanta; caut mucuri de idei pentru o scriere de-a mea. Nu e tocmai unul din momentele in care inspiratia imi bate la usa laughing.
Multumesc oricum.

| Delicacy a răspuns:

Nu prea îmi aduc aminte, nu le dau aşa mare importanţă.

| Deliiiia a răspuns:

Mai infricosatoare sunt experientele mele de paralizie in somn. Halucinatii, anxietate...nu-ti recomand.

| bogdan72 explică (pentru Deliiiia):

Ai putea sa-mi povestesti niste halucinatii. Imi sunt la fel de folositoare happy... Si, daca te consoleaza cu ceva (macar psihic), imi pare rau pentru tine. O zic sincer; mie imi trebuiesc povestile astea din alte motive. Multumesc oricum!

| Deliiiia a răspuns (pentru bogdan72):

Nu trebuie sa-ti para, se intampla rareori noaptea si nu este vorba despre ceva psihic. laughing Prefer sa nu le povestesc, doar daca ai niste motive bune.

| Zatharra a răspuns:

Eu am visat că eram pe un pat plin cu viermi şi culmea, dormeam...Pentru mine a fost ciudat şi scary pentru că mie nu-mi plac deloc viermi.Pot să zic că a fost un coşmar.Peace!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Am un vis ciudat care se tot repeta la un anumit interval de timp de vreo 8 ani. Ciudat este ca visez tot timpul acelasi baiat, imbracat la fel, difera doar contextul visului. Nu stiu ce inseamna, am cautat diverse explicatii pe net, dar nu m-au multumit pe deplin. Toata povestea asta a inceput cand mi-am pus prima data busuioc sub perna in noaptea de Boboteaza, iar de atunci la o anumita perioada de timp se tot repeta acest vis. Este chinuitor, mult mai rau decat un cosmar.

| Mariiuta a răspuns:

Am visat ca ii canta corpul mamei mele x_X ca am fantome in casa, ca ma striga o voce multe si urate ca am cazut intr-un wc laughing nu serios... funda?

| Kozbinski a răspuns:

Ceau la multi ani si mersii mult pentru funda.

| FenantrenAntracen a răspuns:

Si ei am avut cosmaruri dar de fiecare data faza nașpa era eu sunt monstru in vis