| Animeforlifee9921 a întrebat:

Voi ce vise ciudate ati avut? Sa va povestesc niste vise pe care le-am avut cand eram mica si le mai am uneori:
In primul vis se face ca eram la munte cu familia mea si aveam o jucarie de plus care imi era draga la vremea aia,iar dintr-o data muntele s-a transformat intr-un fel de vulcan si mi-a cazut jucaria acolo,evident ca s-a topit.
In al doilea vis eram eu cu sora mea si cu mama la tara,iar intr-o magazie era o masina de spalat care vorbea si era amuzant,iar in al treilea vis eram toata familia la o pensiune la munte,ma uitam noaptea pe geam,tin sa mentionez ca era deschis si am zis ceva de genul: "ce frig e afara",iar dupa a inceput un greier sa cante,era ca sunetul ala de greier din meme-uri.
Odata am visat ca eram in fata unei sine de tren intr-o noapte si era un fel de festival,vagoanele erau super colorate si dadeau cu artificii,dar dupa s-a pus o furtuna cred,iar dupa tin minte ca am urcat noi si cu niste musafiri intr-un turn foarte inalt care era aproape de nori si ne era urat pentru ca fulgera foarte tare,acolo erau si dormitoare(turnul semana cu spawn-ul din jocul ala Natural Disasters sau cum se numea de pe Roblox). Tin minte ca recent am visat din nou vagoanele,dar nu am mai visat partea cu turnul.
Am mai visat ca eram undeva afara intr-o zi,dar era intre zi si intre noapte(nu era apus) pentru ca aparusera niste constelatii pe cer,dar constelatiile si cerul aratau nu stiu,ca din desenele animate si m-am uitat cu telescopul la ele(aveau si linii care legau stelele intre ele).
Am mai visat anul trecut cred ca era noaptea de Halloween parca,eu ma certasem cu mama si am lasat-o in casa uitandu-se la ceva telenovele,iar eu cu niste colegi de generala am iesit pe o strada din spatele blocului si au aparut multe creaturi gen Siren Head sau cum se numeau si incercam sa ma lupt cu ele,dar cand am vazut ca nu reuseam am fugit repede in casa,iar mama se uita tot la televizor si mai avea cate o lacrima,nici nu m-a intrebat ce am patit.
Mai am un vis pe care il visez cam din an in an de cativa ani. Tot visez ca mereu cand vin de undeva si vreau sa ajung la mine acasa,ma duc intr-o alta parte a blocului unde nu e nimeni in afara de o batranica si mereu visez cum ajung in acelasi loc si cu acea femeie,prima data cand am avut visul asta acum multi ani,tin sa mentionez ca eu si cu tata am incercat sa plecam de acolo,dar nu puteam decat daca treceam pe un fel de pod care era intr-un fel de tunel patrat cu niste "scanduri" foarte inguste de pe care puteai cadea in orice clipa si era intuneric peste tot pe acolo,mi-a fost frica ca pot pica.
Voi ce vise ciudate ati avut, sau daca se repeta, pe care le tot visati?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Eu nu am vise, eu am coșmaruribig grin

| LordCristobal a răspuns:

Am avut cel putin de doua ori in viata vise in care visam ca imi cad dintii.Pot sa iti zic ca sunt oribile vise pe care le-am avut.

| StoicAnalysis a răspuns:

Cel mai ciudat vis, a fost unul care chiar s-a intamplat a doua zi dupa ce l-am visat. Visam cum ma trezeam, si ma pregateam sa merg la varmiu in vizita in Bucuresti. Am visat cum am mers cu ocazia din Bacau pana la Bucuresti, am ajuns acolo seara, m-am plimbat prin centrul vechi, am stat la o terasa si am tras din narghilea, apoi am ajuns acasa la varmiu si m-am uitat la un serial. Bun si o sa ziceti, pai e normal pentru ca stiai de ceva timp ca asta o sa se intample sau ceva de genul. Ei bine, eu habar nu aveam ca urma sa merg in Bucuresti la varmiu. A doua zi cand chiar m-am trezit, m-a sunat varmiu pe la ora 10 dimineata si m-a invitat la el sa vin chiar in ziua aia. In graba am luat o ocazie de pe blablacar, am ajuns seara la el, m-am plimbat prin centrul vechi, am stat la terasa, am tras la narghilea, etc. Si totul fara ca eu sa influentez cumva sirul evenimentelor. Eu doar am mers la recomandarile varului meu. Si in tot timpul ala eram fascinat cum ziua respectiva se derula in viata mea, in timp ce stiam inainte ce o sa se intample, fara sa actionez cu nimic incat sa schimb cursul evenimentelor. Partea amuzanta din poveste e ca a treia zi era duminica si ultima zi in care se puteau pune bilete la loto. De ce nu am visat ziua de duminica? Puteam sa fiu bogat laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost mai multe. Dacă stau să le înșir, se termina Nr de caractere.