| SalutTpu a întrebat:

Am o colega (fosta prietena) care miroase urat, are parul gras mereu si nici nu pare sa creasca, undeori venea la scoala cu galbenus de ou la gura, se imbraca oribil cu haine in care nu-i sta bine. Eu impreuna cu 2 colege am vrut sa se schimbe pentru ca e izolata de colegi, si i-am spus adevarul de ce e evitata dar ea nu se schimba. Ce ziceti sa mai incercam ceva sau nu?

Răspuns Câştigător
| Madalina1455684 a răspuns:

Pai da.Ar trebui sa ii spuneti chiar daca ati facut-o. Spunetii ca daca o sa continue asa toata lumea o sa fuuga da ea, o sa rada de ea. Dar ce partinti are? Poate ii e frica din cauza parintilor ca o sa spuna ei ceva.Incercati sa vorbiti si cu parinti ei[daca nu sunt alcolisti]-nu o spun din rautate, dar poate ca si din cauza lor. Dar daca o sa vorbiti si cu parinti si o sa le spuneti cum sta treaba ca vreti sa o schimbati in BINE poate o sa accepte si ea.Chiar este urat din partea unei fete.Si eu am un coleg dar tot este baiat dar vine cu haine de firma dar degeaba are haine de firma daca el are parul murdar si miroase dupa el a de toatelaughing.
Multa bafta!

6 răspunsuri:
| DianaAndra1 a răspuns:

Ati putea sa vorbiti cu ea despre motivul pentru care ea se imbraca/arata asa. Da, si mie mi se pare scarbos dar na. Poate n-are haine. Poate n-are apa sa se spele. i don't know big grin.
Vorbiti cu ea si daca de acord puteti face o cheta sa-i luati ceva haine si eu stiu? poate merge pe la voi pe acasa, tot pe rand, sa faca baie.
Trebuie sa fie ceva foarte serios la mijloc.Nimeni nu s-ar imbraca asa si etc. Poate are probleme in familie.
Bafta!

| Ela_8933 a răspuns:

Daa

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Sincera sa fiu si eu am o colega la fel. miroase ingrozitor mie imi vine greata cand ma apropii de ea.Vine cu haine rupte si murdare care sunt vechi.Nu se piaptana nu se spala.Cateva colege au incercat sa o schimbe insa ea intr-un fel s-a obisnuit sa fie asa.colegele mele nu au reusit si nimeni nu intelege de ce este ea asa deoarece mama ei este doctor(cred ca ar trebui macar sa aiba grija de igiena) parintii ei castiga destul de mult(are bani). Ei ii place sa fie asa! Sunt si colege care au mers la ea acasa pentru proiecte si au spus ca era un dezastru la ea lucruri si haine aruncate peste tot avea gandaci in casa.Se duce la cumparaturi si isi ia tot aceleasi haine si le murdareste nu le spala...Nimeni nu o intelege. dar daca asa a fost crescuta acum nu se poate schimba!
Daca era asa si nu avea bani mai intelegeam dar daca are destul de multi nu stiu de ce este asa! Ei ii place si nu vrea sa se schimbe!
Daca fata de care vorbesti tu nu are bani pentru a se ingriji ati putea sa o ajutati macar putin insa daca ei ii place sa fie asa nu cred ca veti putea sa o schimbati!

| adriana_5532 a răspuns:

Daca vreti sa i spuneti nu i spuneti intr-un mod urat... spune-i de exp : ce ar fi sa veniti azi la mine si sa ne facem unghiile sa probam haine sa ne schimbam look-ul etc si o inviti si pe eahappy si atunci isi va da seama ce bine i sta altfel decat asahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur sa mai incerci.
ok:*

| Bad a răspuns:

Buna, nu te cunosc pe tine dar cred ca o cunosc pe fata aia. O cheama Claudia nu?