| anonim010 a întrebat:

Am o colega in clasa care e foarte foarte draguta(dintr-un sat alaturat orasului in care stau dar asta nu conteaza) iar de cand a inceput scoala de 2 saptamani nu am vorbit deloc cu ea, si nici nu stiu daca are prieten, sunt genul mai timid dar mi-as dori enorm sa o cunosc mai bine si sa fim impreuna dar nu stiu cum sa o abordez? are cineva sfaturi pentru mine

Răspuns Câştigător
| DeliaDaniela a răspuns:

Cel mai simplu e sa o saluti, sa te prezinti, sa o intrebi ce parere are despre noii colegi, profesori...
Discutiile vor veni de la sine, iar daca tu ii faci si un compliment cu siguranta lucrurile vor avansa mai repede decat crezi!
Incredere, ca nu musca! laughing
bafta muulta! happy

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pai, incearca sa-i ceri tema, sau ceva de genu, daca vezi ca ea intelege un exercitiu, o problema la scoala sau altceva, prefate ca tu nu ai inteles, si spune ceva de genu "wow, ai inteles asta? chiar ca esti desteapta... ma poti ajuta sa pricep si eu?", daca pui fraza cu "esti desteapta" nu te v-a refuzawinking multe fete adora sa fie complimentate, dar sa nu intreci masurawinking
Si incearca sa o faci sa rada, spunand glume, etc, din cate stiu eu, fetelor le place sa rada. Dar sa nu te prind ca faci glume pe seama altora, sa o faci pe fata sa rada, si sa faci pe altii sa se simta prost, ca eu in locu fetei te-as plesni imediat si nu as mai vb cu tine niciodatawinking
Fa glume, vb cu ea, dar niciodata sa nu faci pe altcineva sa se simta prost din cauza ei, poate ca asta o v-a suparawinking

| AlexandraHNY a răspuns:

Din moment ce e din clasa ai putea sa te duci la ea si pur si simplu la ea si sa o saluti...sa o rogi sa te ajute la ceva...incearca nu ai nimic de pierdut

| lucy1303 a răspuns:

Pai...pur si simplu du-te la ea, salut-o, prezinta-te si apoi incearca sa gasiti un subiect de discutie.Lasa totul sa mearga de la sine dar daca vrei sa fii cu ea, incearca s-o lasi sa-si dea seama. Daca nu-si da seama, spune-i direct. laughingSucces!

| anonim010 explică:

As vrea eu sa fie asa de simplu (dar fata asta e asa draguta incat nu stiu daca o merit)!