| uzername a întrebat:

Am o colega "tampita" care in ultima vreme sta cu ochii pe mine, se baga in seama, ma pupa, imi sare in spate, totul pare doar o joaca copilareasca insa nu mai avem 8 ani, suntem majori si nu stiu ce sa inteleg din toate astea.

Ea are prieten de aproape 2 ani si din cate am vazut in decursul anilor tine la el si chiar ii era extrem de fidela, niciodata nu a flirtat evident cu un baiat si a parut chiar frigida ca sa nu il supere pe iubitul ei dar in ultima vreme se comporta ciudat cu mine, poate doar se joaca, dar cum am spus nu e stilul ei.

Sunt confuz fiindca pare ca joaca pe 2 fronturi, are prieten de 2 ani(mai mare decat ea) si nu inteleg ce vrea de la mine, nu da semne ca nu s-ar intelege cu el, ba dimpotriva...

Sa o intreb direct ce se intampla nu-i loc fiindca daca imi raspunde ca nu se intampla nimic ma fac de ras, mai ales ca are iubit, daca era singura, era altceva

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai doua variante:ori o ignori complet,ori o incurajezi.
Daca o ignori,posibil sa inteleaga ca e deplasata,ca se face de ras si sa inceteze, jenata.
Daca o incurajezi, posibil sa ai parte de vreun foc de paie, o subita pasiune nebuna, provocata de gradul de plictiseala la care a ajuns relatia ei.
Hotaraste ce vrei si vei sti ce ai de facut.

| Azµre a răspuns:

Vrea să fiți amici! Mare scofală! Intră și tu în juc!

| h3r a răspuns:

E tâmpită dar îți place.
Dacă zici că joacă pe 2 fronturi de ce o bagi în seamă?
Îndepărtează-te, joacă dur tipa, tu o s-o dorești pe parcurs și vei avea probleme.
Oricum, îți dorești să fi în locul prietenului ei?

Răspuns utilizator avertizat
| Miky1 a răspuns:

Ramaii singur cu ea..baga-te tare, traiti la maxim, dupa care vezi ce se intampla.Nimeni nu o sa aiba nici un regret!

Răspuns utilizator avertizat
| PupicAndreea a răspuns:

Poate nu mai merge relatia ei cu actualul iubit, dar oricum nu e OK ce face, intreab-o ce are de gand cu tine.Nu ai de ce sa te faci de ras.Si da ai perfecta dreptate, daca era singura era altceva. SUCCES!

| Gogoshica94 a răspuns:

Tu o placi?

| uzername explică (pentru Gogoshica94):

Tocmai aia e, ca ma strica de creieri, e mai mult o atractie fizica, nimic sentimental, si nici nu prea vreau, dar ca o aventura sau ceva subtil as accepta, insa nu in conditiile astea ciudate in care ea are prieten de 2 ani si se comporta asa cum n-am mai vazut-o sa se comporte niciodata, mai ales pe ea. Eu nu i-am dat nimic de inteles, sunt rece cu ea dar asta parca o atrage si mai mult, ma gandesc ca s-o plictisi la un moment dat.

| Gogoshica94 a răspuns (pentru uzername):

Sa stii si tu ca atunci cand respingi pe cineva mai mult o/il atragiwinking

| uzername explică (pentru Gogoshica94):

Ciudat e ca e destul de oscilanta in chestia asta, sunt zile la rand cand exagereaza si apoi se potoleste daca nu fac nimic si apoi incepe iar, e sarita de pe fix

| uzername explică (pentru Gogoshica94):

E enervant ca sunt singurul cu care face asa, nu e genul ei sa flirteze deloc cu nimeni (o fi ala al ei gelos). Asta ca asta, dar are un comportament extrem de oscilant, are zile cand exagereaza, ma streseaza, ma pupa si zile cand nu vorbim deloc. Poate e si vina mea ca nu-i raspund dar e si prostuta si intelege greu semnalele daca i le-as da, in plus cum am zis, are prieten. Ei parca i se aprinde la ore fixe dupa mine, azi ma vrea, maine nu. Poate daca s-ar comporta zilnic asa as intrebat-o, dar asa mi-e ca ma imbat cu apa rece si ma fac de ras daca imi raspunde ca nu stie despre ce vorbesc.

| MayhemNathrakh a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci,invit-o la o cina,nu neaparat romantica,consumati ceva usor si eventual un pahar de jinars,pe urma ofera-te s-o conduci acasa,in timpul plimbarii ia o ruta ocolitoare,spatiile intunecate sunt perfecte, pune-ti o masca si ucide-o, in felul asta o sa scapi de ea, pentru totdeauna, garantat.

| Catrincic a răspuns:

Pai poate s-a certat cu iubitul ei ..shi se foleseste de tine ca sa-l faca gelos.