| uzername a întrebat:

Am o colega "tampita" care in ultima vreme sta cu ochii pe mine, se baga in seama, ma pupa, imi sare in spate, totul pare doar o joaca copilareasca insa nu mai avem 8 ani, suntem majori si nu stiu ce sa inteleg din toate astea.

Ea are prieten de aproape 2 ani si din cate am vazut in decursul anilor tine la el si chiar ii era extrem de fidela, niciodata nu a flirtat evident cu un baiat si a parut chiar frigida ca sa nu il supere pe iubitul ei dar in ultima vreme se comporta ciudat cu mine, poate doar se joaca, dar cum am spus nu e stilul ei.

Sunt confuz fiindca pare ca joaca pe 2 fronturi, are prieten de 2 ani(mai mare decat ea) si nu inteleg ce vrea de la mine, nu da semne ca nu s-ar intelege cu el, ba dimpotriva...

Sa o intreb direct ce se intampla nu-i loc fiindca daca imi raspunde ca nu se intampla nimic ma fac de ras, mai ales ca are iubit, daca era singura, era altceva

Ma strica de creieri, e mai mult o atractie fizica, nimic sentimental, si nici nu prea vreau, dar ca o aventura sau ceva subtil as accepta, insa nu in conditiile astea ciudate in care ea are prieten de 2 ani si se comporta asa cum n-am mai vazut-o sa se comporte niciodata, mai ales pe ea. Eu nu i-am dat nimic de inteles, sunt rece cu ea dar asta parca o atrage si mai mult, ma gandesc ca s-o plictisi la un moment dat.

8 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In conditiile date, cred ca fatuca si-a dat iapa la izvor si vrea s-o adape si prin puturile altora.Devin-o si tu mai indraznet, ca sa-i vezi adevaratele intentii. Spune-i, de exemplu, ca are asemenea curaj numai in public...Cand sunteti mai,, la dos,, cauta s-o,, inghesui,, putin.

| uzername explică (pentru Danut_Popa_1961):

E enervant ca sunt singurul cu care face asa, nu e genul ei sa flirteze deloc cu nimeni (o fi ala al ei gelos). Asta ca asta, dar are un comportament extrem de oscilant, are zile cand exagereaza, ma streseaza, ma pupa si zile cand nu vorbim deloc. Poate e si vina mea ca nu-i raspund dar e si prostuta si intelege greu semnalele daca i le-as da, in plus cum am zis, are prieten. Ei parca i se aprinde la ore fixe dupa mine, azi ma vrea, maine nu. Poate daca s-ar comporta zilnic asa as intrebat-o, dar asa mi-e ca ma imbat cu apa rece si ma fac de ras daca imi raspunde ca nu stie despre ce vorbesc.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru uzername):

Pai foloseste o astfel de zi, cand,, ataca,, ea.Atunci nu va avea ce sa-ti reproseze.

| e1xtz a răspuns:

Ma.tie iti place fatuca..ai mai pus intrebarea astalaughing.te intriga.da iti place..hehe

| Șurubelniță a răspuns:

E posibil ca tipa sa treaca printr-o criza hormonala si din cauza asta face lucrurile astea cu tine.
Daca ai spus ca e cuplata, asta ma pune pe ganduri.
Un lucru ciudat despre fete este faptul ca sunt atrase de tipii mai reci, care nu le acorda importanta decat de cei care fac aceste lucruri, pe aia ii vad fiind plictisitori happy.
Eu zic sa-ti vezi de treaba ta, continua sa te comporti asa in continuare cu ea, o sa cedeze in cele din urma si te va lasa in pace.

| uzername explică (pentru Șurubelniță):

Nu pot sa o inteleg ce crize hormonale are la 19 ani, adevarat ca e o enigma chestia asta, sunt unele care renunta daca nu le dai atentie dar altele par intrigate

| justgabriela a răspuns:

Lasa fata in pace. intreab-o ce are si vezi ce zice. Prima data va nega sigur. Insista, stii cum e cu fetele.
dar totusi. nu ii strica relatia, las-o asa mai bine

| dariana17 a răspuns:

Spune-i verde-n fata e cel mai bine mai ales daca e prietena ta nu se va supara e ceva normal ii spui ca te deranjeaza si poate va inceta.