| uzername a întrebat:

Am o colega "tampita" care in ultima vreme sta cu ochii pe mine, se baga in seama, ma pupa, imi sare in spate, totul pare doar o joaca copilareasca insa nu mai avem 8 ani, suntem majori si nu stiu ce sa inteleg din toate astea.

Ea are prieten de aproape 2 ani si din cate am vazut in decursul anilor tine la el si chiar ii era extrem de fidela, niciodata nu a flirtat evident cu un baiat si a parut chiar frigida ca sa nu il supere pe iubitul ei dar in ultima vreme se comporta ciudat cu mine, poate doar se joaca, dar cum am spus nu e stilul ei.

Sunt confuz fiindca pare ca joaca pe 2 fronturi, are prieten de 2 ani(mai mare decat ea) si nu inteleg ce vrea de la mine, nu da semne ca nu s-ar intelege cu el, ba dimpotriva...

Sa o intreb direct ce se intampla nu-i loc fiindca daca imi raspunde ca nu se intampla nimic ma fac de ras, mai ales ca are iubit, daca era singura, era altceva

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ca nu te intereseaza persoana ei si ca daca nu inceteaza cu,, jocurile,, ei ii vei spune iubitului ei, apoi ignor-o

| valentingb a răspuns:

Nu o intreba direct, exact, ea evident va spune ca e doar o joaca, mai ales daca e in public. Dar poti glumi cu ea, raspunde-i provocarilor, si vezi cam cum reactioneaza. 2 ani inseamna foarte mult, poate e plictisita deja. Si daca va continua sau va insista, cand sunteti doar voi doi merita sa insinuezi ceva...

| anabelisa a răspuns:

Salut!
Intr-adevar e putin ciudata aceasta situatie in care te afli si in acelasi timp neplacuta,deoarece ea din moment ce are o relatie stabila si isi iubeste iubitul,nu e normal sa flirteze cu alti baieti.
In aceste momente de ''nebunie'' ale ei ar trebui sa va retrageti putin si sa o intrebi direct,fiind ferm ce urmareste ea prin toate aceste gesturi nejustificate.
Daca incearca sa evite subiectul,inseamna ca e vorba mai mult decat o simpla amicitie intre voi, din punctul ei de vedere.
Sau poate doar vrea sa vada reactia ta in ceea ce priveste comportamentul ei, daca raspunzi la jocurile ei, intr-adevar aici iti dau dreptate:copilaresti pentru varsta ei.
Nu stiu cum te-as mai putea ajuta, dar sper ca situatia sa se schimbe.
Bonne chance!