| AngieFun a întrebat:

Situatia mea este ft complicata, sa incep:
Acum 2 ani am fost o sapt cu un baiat si m-am despartit de el. peste un an nu s-a intamplat nimic, dar anul asta am inceput sa am sentimente ft profunde, adica m-am indragostit nebuneste, si nici el nu pare a fi indiferent, adica se intereseaza de mine, de cum ma simt &co., ba chiar i-a zis unui prieten ca ma place si ca sunt cu el, desi mintea ( dar evident ca nu m-a deranjat laughing ), dar in ultima vreme am inceput sa vin cu prietena mea cea mai buna care arata mult mai bine decat mine, si i-a zis ca o place, eu cred ca joaca pe " doua fronturi" cum s-ar zice pentru ca inca se intereseaza de mine si am avut niste probleme urate cu familia, nu m-a intrebat personal ce am dar s-a interesat si ii parea rau si am uitat sa mentionez ca se uita ciudat, nu ca un prieten ci fascinat, nu stiu cum sa explic. Eu sincer nu cred ca-si putea schimba 4 ani de sentimente intr-o saptamana, voi ce credeti? L-am ranit prea mult si de asta nu spune nimic? Joaca pe 2 fronturi? Mai am sanse cu el? Ce sa fac? SIMT CA MOR!

Răspuns Câştigător
| Giulyyy a răspuns:

Avand in vedere ca te-ai despartit tu de el, nu mai are asa mare curaj sa mai vina sa te intrebe daca mai vrei sa fi cu el si de aceea apeleaza la prietena ta! este interesat sa vada ce situatie mai ai si se uita "fascinat"(poate ii e dor de voi). sanse, mai ai! 4 ani de iubire nu se uita asa usor!

4 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

Poate te place si vrea sa te faca geloasa. poate vrea sa se razbune ca i-ai dat papucii sau poate pur si simplu vrea sex si nu stie cu care i-ar merge mai repede. Care 4 ani de sentimente? Incearca sa fii obiectiva, fii mai rece un pic. Tu esti ametita de el si asta te poate face sa interprezezi gresit unele lucruri.

| neutrino a răspuns:

Sa nu mori tocmai acum, cand baietii vor avea mare nevoie de tine! Si el este tot baiat, nu?

| Cristiann25 a răspuns:

Daca l-ai ranit ar trebui sa ti-o faca si el.Sa se joace putin cu tine.

| justsummer a răspuns:

Probabil joaca pe doua fronturi si o relatie de o saptamana nu e o relatie decat pentru cei de la gradinita. Probabil v-ati maturizat amandoi si de asta v-ati reevaluat sentimentele, dar sa se uite la prietena ta asta e inacceptabil, poate ai interpretat tu semnele gresit.