| Roberta2006 a întrebat:

Am o familie foarte rea! Tatal meu este betiv, bunica mea tot timpul tipa la mine si da vina pe mine! Mama eu nu am, m-a parasit la 3ani jumatate! Si nu mai pot sa traiesc asa. Toti vorbesc cu mine cu FA, sau ma injura, ma ameninta! Va rog sa nu va bateti joc.

Răspuns Câştigător
| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Incearca sa prinzi incredere in tine si sa iti gasesti o prietena sau un prieten, baietii fiind mult mai loiali ca fetele! Nu le mai permite sa ti vorbeasca asa, da-le peste nas iar familia din pacate nu ti-o ppti alege! Doar sa astepti varsta de 18 ani, sa te angajezi, sa muncesti pentru un viitor mai bun si sa te muti! Fi pe cont propriu, maturizeaza te si ai incredere in tine!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trist,e bine daca suni la protectia copilului

| Roberta2006 explică (pentru RAY):

Nu trebuie! Am vorbit cu familia si m-a inteles! Acum sunt bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

| Roberta2006 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai conteaza! Am rezolvat! Am vorbit cu familia si m-a inteles!

| Jannah a răspuns:

Asta e, suna la protectia copilului si explica acolo situatia, pe mine nu ma intereseaza

| andreeabobo a răspuns:

Imi pare rau prin ce treci, incearca sa vorbesti cu bunica ta si sa va intelegeti. Nu ai alte rude apropiate care te pot ajuta sau intelege daca vorbesti cu ele fara a iti crea probleme cu bunica ta sau tatal tau?