| soffie a întrebat:

Am o foarte mare problema,nu ma pot concentra in ore, indiferent ce ar fii....Cum pot sa fiu atenta?

4 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Poate că te frământă ceva căruia nu-i găseşti rezolvarea.Cel mai bine este să te odihneşti foarte bine şi să-ţi clarifici gândurile.Un ajutor suplimentar ar fi ceaiul de cicoare. Încearcă sa bei o ceşcuţă cu ceai înainte de a pleca la şcoală şi vei vedea că se vor schimba randamentele.

| strengaritzza a răspuns:

Fi atenta pur si simplu. happy. Nu mai visa la cai verzi, pe pereti. Stii vorba asta, nu? Scoala e facuta ca sa inveti, nu sa te gandesti la nemurirea sufletului.

| soffie explică (pentru strengaritzza):

Tocmai aia e, ca nu pot

| Psychic a răspuns:

Poate n-ar fi rau sa vorbesti cu parintii sau cu un medic, eventual cel de la scoala, cu diriginta...