| OhGodWhy a întrebat:

Am o frica sa conduc de cand mi-am luat permisul.Si nu stiu cum sa scap de ea ce ***!

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Nu vei ajunge nicaieri daca ai frica in sangewinking. Prinde curaj, pune mana pe volan si condu! Succes.

5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Trebuie sa o infrunti. Gandeste-te la persoanele de pe lumea asta care conduc si care nu patesc nimic. Nu trebuie sa incepi sa te dai in stamba pe strada. Incepe sa mergi incet si cu timpul vei reusi sa acelerezi si sa faci depasiri mai. excitante big grin.

| OhGodWhy explică (pentru Konata):

Multumesc.Mentionez ca m-am descurcat bine cand am facut scoala dar cand m-am vazut asa singur sti tu fara cineva care sa puna frana sau sa traga volanul la nevoie.
Cred ca e da la modul agresiv in care tata incerca sa ma invete sa conduc cand eram copil
De atunci nici nu mi-am mai placut sa conduc
Au trecut cate luni bune de cand am permisul si de abia daca am condus de 5-6 ori

| Konata a răspuns (pentru OhGodWhy):

Nu vei ajunge nicaieri daca ai frica in sangewinking. Prinde curaj, pune mana pe volan si condu! Succes.

| daηă a răspuns:

Din moment ce ți-ai luat permisul, înseamnă că știi să conduci, de ce ți-e așa de frică?

| OhGodWhy explică (pentru daηă):

As vrea sa stiu si eu. Uneori tot ma gandesc cand sunt la volan daca gresesc ceva sau daca rade lumea de greseli simple.As vrea sa scap de gandurile astea.

| drogh a răspuns:

Înfruntă teama cu care te confrunţi! Urcă-te la volan, ai grijă la drum şi aminteşte-ţi tot ce ai învăţat la şcoala de şoferi. Tu de ce te-ai dus acolo? Nu să iei permisul? Să ai o maşină? Păi da! De aceea, trebuie să fii încrezător pe tine. Nu ai nevoie de nicio pastilă sau vreun alt antidot. Curajul face totul.