| GokuUltraInstinct a întrebat:

Am o I trebare, diriginta mea mi-a zis că o să vină politia la mine la ușă și o să îi de-a o amenda mamei mele pentru că cică dacă ai 20 de absențe nemotivate vine politia la tine la ușă, nu prea știu cum este cu chestiile astea dar na...și aș vrea să știu cat este amenda asta

3 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Eu nu am auzit niciodata sa se faca acest lucru.
In ce clasa esti?
Am si eu colegi care au o groaza de absente si nu li s-a intamplat asta. straight face Ca nu are de ce.
La fiecare 10 absente nemotivate ti se scade un punct la purtare.
In rest poti primi mustrare verbala si scrisa. (nu mai stiu exact la cate absente). Daca esti in clasa a11-a sau a12-a, la 40 poti fi exmatriculat.

Cam asta ti se poate intampla din cauza absentelor. In niciun caz ceva cu politia.

| HazelEyes77 a răspuns:

N o sa se intample asa ceva. Nu se implica politia in treaba asta cu absentele. Fa rost de adeverinta medicala pentru motivarea absentelor si o sa se rezolve. Diriginta vrea doar sa bage spaima in tine ca sa nu mai chiulesti.