| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu scoala! Eu sunt a-9-a si 2 saptamani nu m-am mai dus la scoala deoarece in perioada asta am fost prea stresat din cauza familiei mele care ma tot cearta din orice motiv big grin, si in seara asta m-a sunat diriginta si directoarea Liceului la care invat si mi-a spus ca am 58 de absente si ca imi trimite politia/Protectia copilului acasa! Mama mea stie despre toate astea si va dati seama ca este suparata... dar eu toate ca toate vreau sa ma mut din Liceul asta deoarece este si departe de mine dar nu stiu daca pot! Ajutati-ma cu un sfat va rog frumossad

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa-ti scoti o scutire,mergeti la un psihiatru sau psiholog,vor intelege problema,desi retroactiv nu stiu cati o sa-ti dea!
In fine,incearca, pentru ca nu-i o gluma, chiar iti poate trimite Protectia copilului acasa!

| flllorrinn a răspuns (pentru greece12):

Si daca imi trimite Protectia copilului acasa ce se poate intampla? big grin

| greece12 a răspuns (pentru flllorrinn):

Sa fie decazuta din drepturi mama ta si sa fii dat in tutela altcuiva.Cat esti minor, parintii raspund de faptele copilului lor.