| Andreiu68 a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata dar na, vreau solutii. Deci, am 20 de ani, iar parintii mei au un apartament gol(e mobilat tot numai ca nu sta nimeni) si vreau ca sa ma duc acolo intr-o seara cu baietii la un pahar de vorba, o fata una alta. Problema este ca toate cheltuielile sunt pe 0, adica daca o sa ma duc acolo aprind becul,folosesc apa, gazul se observa ca cineva a umblat la curent, apa sau din astea si ma tem ca dupa se vor prinde de schema. As putea sa ii spun tatalui dar el e mai asa dintr-o bucata va spune nu. Si nici nu stiu gen daca m-as duce acolo si sa tin becul deschis o noapte intreaga cat curent as consuma, daca e asa o suma modica 10-20 lei nu este belea, dar nu stiu. Ceva sfaturi solutii?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 20 ani asa frica ți e de părinți?

Ia bre o lanterna și gata, nu mai consumi nica

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai 20 de ani și te comporți ca unul de 15. Vorbește cu ei sau muncește și mută-te acolo.

| Demidol a răspuns:

Evident ca se va vedea la contoare (apa, gaz, lumina). Daca in timpul "vorbelor" mai si stricati ceva... Apoi, s-ar putea sa le spuna si vecinii ca s-a auzit galagie. Mai bine spune-le parintilor ce vrei sa faci.

| Laur2 a răspuns:

Io zic sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui ca vrei sa dai o mica petrecere acolo si atata timp cat nu se lasa cu scandal si nu deranjezi vecinii, nu e nicio problema.Cat despre utilitati...cat poti consuma intr-o noapte? Eu dau la curent 60 lei/luna cu o gramada de consumatori...tu cat poti consuma intr-o noape cu ceva becuri si o eventuala muzica?