| denys_6972 a întrebat:

Am o intrebare ce are navicaetul imi tot da o erore de genu 2003 mysoll mai facut cineva server de mt2 pe calculatoru meu servar da conect 8 dar nu-mi merge navichetu am windows xp

1 răspuns:
| AlbertTiger0067 a răspuns:

Nu l-ai confugurat bine. incearca din nou! intrati in "Metin2.vmc"(Atentie! NU poti intra daca nu ai Virtual PC instalat.). Asteptati sa se incarce pana apare pe ecran "login :". Aici trebuie sa scrieti "root". Dati enter si apare "Password". Scrieti "mcncc.com" (Atentie! NU se vad stelute sau asteriscuri. Doar scrieti "mcncc.com" si dati enter.). Apare "Mcncc#". Scrieti "sysinstall" si apoi apasati enter. Intrati la "Configure -> Networking -> Interfaces -> de0". Apasati enter si apoi din nou enter. si acolo stii cum sa faci: la host. localhost, la domanian: localhost, la ipv4gateaway scrii ip-ul tau, la name server scrii 4.2.2.3, la ipv gateaway scrii ip-ul.100 si la ultimul 255.255.255.0...Bafta