| IoanaPuppy31 a întrebat:

Am o intrebare. Credeti ca o relatie intre o fata de 18 ani si un baiat de 16 ani ar fi posibila? Ar tine? E vorba despre verisoara mea, din cate il cunosc pe baiat este foarte matur si o place pe ea foarte mult. Si ea pe el. Insa ea se lasa influentata de gura lumii, ce as putea sa o sfatuiesc? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate o relatie de: amicitie, colegialitate, vecinatate, dar nu de dragoste sau casatorie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu o sfătuiești. Dacă se ia după gura lumii, nu își va rezolva niciodată problema.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cel mai bine nu o sfatuiesti cu nimic in afara de sa aiba grija si sa faca ce crede EA ca e mai bine ca gura lumii n-o astupa nici pamantul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e vorba despre o diferență mare de vârstă. Există cupluri în care există o diferență de 10-15 ani, și până la urmă ce contează vârsta când iubești un om? happy