| DouaPuncteIcs a întrebat:

Am o intrebare fetelor
Sunt fete care au sanii mici si unele care ii au mari si au aceeasi varstathinking
Cand o sa-ti vina ciclulwhistling o sa creasca?big grinthinking
Funda

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Pai ii normal sa creasca ca incepi sa te dezvolti, dar nu inseamna neaparat ca daca iti vine menstruatia in urmatoarele zile o sa-ti creasca sanii nu stiu cat de mari laughing

| smile1 a răspuns:

Da este absolut normal ca o fata sa ii aiba mai dezvoltat iar alta mai putin dezvoltati destii au aceiasi varsta. dezvoltarea nu depinde de varsta ci de fiecare persoana. la un momendat toate persoanele se dezvolta si nu ar trebui sa de sperii daca (de exemplu) prietena ta are sanii mai mari chiar daca este de aceiasi varsta cu tine, o sa te dezvolti si tu cu timpul. si cresterea sanilor nu depinde de ciclu ti am zis ele vor creste pe parcurs.winking nu este un motiv pentu care sa te ingrijorezi. sper ca ti-am fost de foloswinking. funda?:d

| NoChanceForUs a răspuns:

Menstruatia nu influenteaza cresterea sanilor.(cel putin din cate stiu eu) Dar daca ai nici 13 ani(cum si cred de fapt) stai linistita, de pe la 13 in sus(poate chiar si de pe la 14) incep sa-ti creasca normal, nu te speria aiurea.happy Eventual mai fa si tu un sport, un abdomen ceva.

| iiSceneXX a răspuns:

Da. Cand incepe menstruatia, incep si schimbarile in corpul fetei. Atunci incepe sa apara parul in diferite zone, si sa se modeleze corpul.

| ιυвιтα a răspuns:

Da,intr-adevar iti cresc, iti zic din propria exeperienta

Dar sa nu te astepti la o crestere radicala, adica nu vei purta imediat in cateva saptamani cea mai mare cupa...Nu!
Iti cresc dar nu foarte mult, depinde si de la fata la fata
Sper ca te-am ajutat!
Succes!
Fundita?

| Zuzulici_2979 a răspuns:

Or sa creasca.stai linistita

| Edubigdick a răspuns:

Da o poza cu tine sa vad cat d mici le ai