| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare importanta nu vreau sa par stupida dar daca fumezi maxim o țigară pe zi se poate întâmpla ceva grav? Adică ocazional așa de plictisealalaughing

Răspuns Câştigător
| 393Dan a răspuns:

Da, devii dependenta. Asa ca mai bine abtine-te si de la una ocazional, ca n-arata frumos la o fata.

| Emokid9 a răspuns (pentru 393Dan):

Cam ai dreptate dar crede-ma că e cam greu pentru mine să mă abțin să nu încerc astfel de influențe negative cand ii vad pe toți prietenii mei băieți, fete plecând în spate și fumând pe ascuns parca îți vine și ție să încerci deși ești o fata model cu note de 10 și educata. Voi face un efort sper sa nu fiu influențata de toate alea.

| 393Dan a răspuns (pentru Emokid9):

Eu tot am fost influentat asa de prieteni, chiar toti fumau si de curiozitatea, plus sa fiu cu colectivul >.> luam si eu cate una. Insa dupa o vreme am realizat ca-mi aduce mai multe minusuri decat avantaje. Cand fumezi nu doar ca miroase respiratia, insa iti imputi si hainele de fiecare data si erau extenuante incercarile sa ascund de parinti. Mai mult ca atat stiu si de daunele care aduc tigarile:cancer, ingrosarea glasului, plus daca devii dependent mai cheltui si o gramada de bani, deoarece cu timpul si la jumate de pachet pe zi vei ajunge, ca efectul tigarilor va diminua.
Plus ca scade numarul potentialelor prietene, unelor nu le plac fumatorii. Chiar si eu acum, nu m-as intalni in nici un caz cu o fumatoare.

| Emokid9 a răspuns (pentru 393Dan):

Mersi mult de sfaturi ti-am dat fundahee heemă voi gândi de două ori înainte să incep sa fac ceva.

| 393Dan a răspuns (pentru Emokid9):

Mersi si ok, succes )

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Devine o dependenta și vei fuma mai mult. Tot nociv e, fie ca fumezi una sau mai multe.Ce seamănă omul aceea va și secera.